میکروب‌ها برای پخش کردن نیستند!

عنوان لاتین
Germs are not for sharing!

کودکان و میکروب‌ها جداناشدنی هستند! عطسه، سرفه، آبریزش بینی و کثیفی دست‌ها واقعیت‌هایی در زندگی روزانه کودکان هستند. به همین خاطر برای آموزش کودکان درباره‌ی میکروب‌ها و راه‌های تمیز و سلامت ماندن هیچ‌وقت زود نیست. در مهدکودک، در مدرسه، در خانه، و هر کجای دیگر، کودکان لازم است بیاموزند میکروب‌ها برای پخش کردن نیستند. کتاب «میکروب‌ها برای پخش کردن نیستند!» به کودکان می‌آموزد میکروب‌ها چه هستند، چه می‌کنند، چرا پخش نکردن آن‌ها مهم است و چه راه‌هایی برای کنترل و پخش نشدن آن‌ها وجود دارد. 

کتاب «میکروب‌ها برای پخش کردن نیستند!» کتابی آموزشی و غیر داستانی است. کتاب زبانی ساده دارد و تصاویر آن گرم، دعوت کننده و رنگارنگ هستند. تصاویر موقعیت‌هایی واقعی در زندگی روزمره را نشان می‌دهند و به همین دلیل کودکان به خوبی با آن ارتباط برقرار می‌کنند. 

در انتهای کتاب صفحه هایی به توضیحات بیشتر درباره‌ی میکروب‌ها اختصاص داده شده است که خانواده‌ها یا مربیان می‌توانند به همراه کودکان آن‌ها را بخوانند. 

«الیزابت وردیک» از سال ۱۹۹۷ به نوشتن کتاب برای کودکان مشغول بوده است. وردیک پیش از آن ویراستار کتاب‌های کودکان و بزرگسالان بوده است. او در کتاب‌هایش بیشتر به آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان گروه‌های سنی پایین تا نوجوانان می‌پردازد. 

«ماریه‌کا هِین‌لِن» برای تصویرگری کتاب‌های این مجموعه جوایز مختلفی دریافت کرده است. هین‌لن کار خود را بر تصویرگری کتاب‌ها و مواد آموزشی برای کودکان، نوجوانان، والدین و آموزگاران متمرکز کرده است.

از مجموعه کتاب‌های «بهترین رفتار Best behavior» جلدهای دیگری نیز مانند «دست برای زدن نیست» و «کلمه‌ها برای اذیت کردن نیستند»، توسط ناشرهای مختلف به فارسی ترجمه و چاپ شده است. 

این مجموعه و جلدهای مختلف آن برنده‌ی جوایز متعددی مانند جایزه‌ی «آی‌پرنتینگ مدیا» در آمریکا بوده است. 

برگردان
افسانه طباطبایی
تصویرگر
Marieka Heinlen, ماریه کا هین لین
تهیه کننده
صفورا زواران حسینی
سال نشر
چاپ دوم ۱۳۹۳
ناشر
نویسنده
Elizabeth Verdick, الیزابت وردیک
Submitted by editor3 on