مادربزرگ دزد دریایی و هیولاها

مادربزرگ دزد دریایی و هیولاها

داشتن مادربزرگ در کنار خانواده و ارتباط دوستانه با او از بهترین اتفاق‌های این روزها برای کودکان است؛ کودکانی که در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند و بیشتر راه‌های ارتباطی آن‌ها با اطرافشان از طریق مانیتورهای آی پد و موبایل‌های بزرگ‌ترها ست.

این کتاب با همان تصور همیشگی درباره‌ افراد مسن آغاز نمی‌شود. مامان‌بزرگ مثل شیر شجاع است و تو کشتی کهنه‌ سیاه با دزدهای دریایی زندگی می‌کرده است. این تنها ویژگی شگفت مادربزرگ نیست، او از همه‌ دزدهای دریایی شجاع‌تر است. اینجاست که تفاوت کتاب آشکار می‌شود. این بار قرار نیست کودک ترس یا هراس یا مشکل داشته باشد، تمام این دزدان دریایی مظهر هراس برای کسانی هستند که در خود ترس دارند، یکی از بلندی می‌ترسد، اما مجبور است نگهبانی دهد، دیگری از مار سبز دریایی می‌ترسد، همه‌ آن‌ها از هیولا می‌ترسند، همان‌طور که از تاریکی می‌ترسند و در این میان، تنها کسی که نمی‌ترسد مادربزرگ است.

این کتاب پیشنهاد ویژه برای کودکی است که شاید شب‌ها از تنهایی و تاریکی بترسد و درعین‌حال به ماجراجویی علاقه‌مند است. این کتاب ترکیب خلاقیت در کنار اشراف به ترس‌های کودکانه و پیشنهادی برای روبه‌رو شدن با آن‌هاست.

نویسنده کتاب مادربزرگ دزددریایی و هیولاها

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Pirate Gran and the Monsters
ناشر
نویسنده
Geraldine Durrant, جرالدین دیورنت
برگردان
  • فریده خرمی
تصویرگر
  • Rose Forshall
  • رز فورشال
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۳

ديدگاه شما