اسکیپی جون

اسکیپی جون

کتاب «اسکیپی جون» یک کتاب تصویری است که جایزه بلندخوانی ای. بی. وایت ۲۰۰۴ را از آن خود کرده است.

اسکیپی یک گربه سیامی کوچولو بیش‌ فعال است با گوش‌های بزرگ. او دوست دارد گاهی چیزی باشد غیر از یک گربه سیامی.

الان هم مدتی است که مادرش هر روز او را در لانه‌ی پرندگان پیدا می‌کند. سرانجام مادر او را به عنوان تنبیه به اتاقش می‌فرستد. اما اسکیپی جون با دیدن تصویر گوش‌های بزرگش در آینه، دوباره خیال‌بافی را شروع می‌کند و این بار خود را یک سگ چی‌واوا تصور می‌کند. او با زدن یک نقاب و سوار شدن بر اسب چوبی‌اش تبدیل به اسکیپیتو، شمشیرزن بزرگ می‌شود و با پا گذاشتن توی کمدش خود را وسط بیابانی در مکزیک قدیم پیدا می‌کند. هنوز چیزی از سفرش شروع نشده است که دار و دست اسرارآمیز چی واواها توی گرد و غبار پیدا می‌شود و از شمشیرزن بزرگ می‌خواهند که آن‌ها را از شر آلفردوو وزوز، دزد لوبیاهای‌شان نجات دهد.

کتاب «اسکیپی جون» داستان بامزه یک گربه سیامی کوچولوی خیالباف است که در تخیلاتش به یک قهرمان تبدیل می‌شود و ماجراهای هیجان‌انگیزی را تجربه می‌کند. به همین دلیل هم کودکان ۵ تا ۹ سال با او به راحتی همذات‌پنداری می‌کنند، با او همراه می‌شوند و در شیرینی پیروزی این گربه کوچولو بر دزد بزرگ، آلفردوو وزوز شریک می‌شوند.

درباره نویسنده کتاب «اسکیپی جون»

جودی شاکنر یک گربه سیامی به نام اسکیپی دارد که کتاب «اسکیپی جون» را با الهام از او خلق کرده است. کتاب‌های شاکنر هم خوانندگان و هم منتقدان را به تحسین وامی‌دارد. جودی شاکنر به خاطر نوشتن کتاب «مردی مثل مامان بزرگ» که درباره‌ی یک گربه سیامی پیر است، برنده جایزه بذرافشان طلایی نبراسکا شده و کتاب «اسکیپی جون» او هم جایزه‌های بسیاری مانند جایزه بهترین کتاب‌های بلندخوانی ای بی وایت و بهترین کتاب تصویری ۲۰۰۵ به انتخاب کودکان واشنگتن و جایزه‌ی کتاب‌های تصویری کفشدوزک کتابخانه دولتی همشایر را از آن او کرده است.

جودی شاکنر فارغ التحصیل رشته تصویرگری از کالج هنر ماساچوست است و از سال ۱۹۹۲ برای کودکان کتاب می‌نویسد و تصویرگری می‌کند.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Skippyjon Jones book set, c2007
ناشر
نویسنده
Judith Byron Schachner, جودی شاکنر
برگردان
  • فرمهر منجزی
تصویرگر
  • Judith Byron Schachner
  • جودی شاکنر
پدیدآورندگان
سال نشر
۱۳۹۶

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.