در جهان ویروس ها

عنوان لاتین
Understanding viruses with max axiom, super scientist,c2009

کتاب «در جهان ویروس ها» از مجموعه کتاب‌های علوم تصویری، همراه با دانشمند ماکسیوم است که در قالب کمیک استریپ در باره‌ی میکروب‌ها، ویروس‌ها، باکتری‌ها، ساختمان و شیوه‌ی تکثیر آن‌ها به مخاطب اطلاعات می‌دهد.

هم چنین در کتاب «در جهان ویروس ها» توضیحاتی در باره‌ی بیماری‌ها ، دستگاه ایمنی و واکسیناسیون ارایه شده است.

روش ارایه اطلاعات در کتاب «در جهان ویروس ها» عنوان‌بندی شده و ترکیبی از ارایه مستقیم و غیرمستقیم با استفاده ازشخصیتی خیالی به نام ماکسیوم است. معلم می‌تواند از این عنوان‌ها به صورت پرسش و پاسخ استفاده کند که به یادگیری بیشتر مخاطب در ارتباط با موضوعات مطرح‌شده در کتاب کمک کند.

تصاویر کتاب «در جهان ویروس ها» نقاشی‌های رنگی در قالب کمیک استریپ وهماهنگ با متن هستند که به جذب مخاطب کمک می‌کنند.

انتخاب موضوع و دارا بودن نماهای متن مانند: فهرست مطالب، نمایه، واژه‌نامه، معرفی پایگاه‌های اینترنتی و کتاب برای مطالعه بیشتر از نکات مثبت این کتاب است.

درباره نویسنده و مترجم کتاب «در جهان ویروس ها»

آگنیشکا بیسکوپ کتاب‌های علمی بسیاری برای کودکان نوشته است که جایزه‌هایی را از مجله آموزش، انجمن ناشران آموزشی و انجمن بین المللی کتابداران مدرسه از آن او کرده است.

حسن سالاری، مترجم، نویسنده، ویراستار، پژوهشگر آموزش و پرورش است. او متولد ۱۳۵۵ است و فارغ التحصیل رشته‌ی زیست‌شیمی با مدرک کارشناسی ارشد است.

سالاری تا کنون سه بار برنده‌ی جایزه‌ی کتاب سال، سه بار برنده‌ی جایزه‌ی کتاب فصل و دو بار برنده‌ی جایزه‌ی جشنواره‌ی کتاب‌های آموزشی رشد شده است. او همچنین جایزه‌ی قلم پرنده‌ی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در سال ۱۳۸۸ دریافت کرده است. کتاب ۱۰۰ دانشمند ایران و اسلام، فرهنگنامه نوجوان: کلید دانش، علم در ایران باستان، دانشنامه تصویری نوآموز از آثار اوست.

 

برگردان
حسن سالاری
تصویرگر
Nick Derington, نیک درینگتون
تهیه کننده
گروه علوم شورای کتاب کودک
سال نشر
۱۳۹۵
نویسنده
Agnieszka Biskup, آگنیشکا بیسکوپ
گروه سنی
فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال معرفی کتاب های مناسب برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال معرفی کتاب های مناسب برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال معرفی کتاب های مناسب برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۱۰ - ۱۲ سال معرفی کتاب های مناسب برای نوجوانان ۱۳ سال به بالا
Submitted by editor3 on