راز درخت ها

راز درخت ها

کتاب «راز درخت ها» کتابی تصویری است که داستان باغبانی را می‌گوید که شب‌ها فعالیت می‌کند و درختان را به شکل‌های جالب در می‌آورد.

ویلیام، پسر کوچکی است که در یتیم‌خانه گریم‌لاچ زندگی می‌کند. او یک روز متوجه می‌شود درخت جلوی یتیم‌خانه شب گذشته به شکل یک جغد زیبا در آمده است. روزهای بعد سر و کلهٔ یک گربه، خرگوش دوست داشتنی، یک طوطی قشنگ، یک فیل بازیگوش و یک اژدهای شاهکار پیدا می‌شود. مردم محلهٔ گریم لاج درخت‌های تازه را دوست دارند و در کنار آن‌ها تا غروب شادی و بازی می‌کنند. بالاخره یک شب ویلیام موفق می‌شود مرد باغبانی را ببیند که شب‌ها در شهر پیش می‌رود و درختان را به شکل جانوران و موجودات جالب هرس می‌کند. ویلیام مرد غریبه را که باغبان شب است تا پارک محله دنبال می‌کند. مرد او را صدا می‌زند و از او می‌خواهد که برای شکل دادن درخت‌های پارک کمکش کند. آن‌ها تا دیروقت کار می‌کنند. ویلیام در پارک به خواب می‌رود و صبح که بیدار می‌شود متوجه می‌شود باغبان شب برای او یک قیچی باغبانی به یادگار گذاشته است. از آن به بعد نه مردم شهر آن مردم قبل بودند و نه ویلیام آن پسر قبل.

متن کتاب «راز درخت ها» روان و ساده است و تصاویر داستان را به خوبی تکمیل کرده‌اند. تصویرگر با به کار بردن هوشمندانهٔ رنگ‌ها در تصاویر فضای داستان را به‌خوبی به تصویر کشیده است. اهالی محله که در ابتدا همگی سفید هستند، به‌تدریج با توجه به درختان، رنگ می‌گیرند و تغییر می‌کنند.

کتاب «راز درخت ها» جوایز زیادی را از آن خود کرده است و بهترین کتاب ۶ تا ۸ سال آمازون در سال ۲۰۱۶ بوده است.

درباره نویسنده و تصویرگر کتاب «راز درخت ها»

«تری فن»، نویسنده کتاب و «اریک فن»، تصویرگر آن، برادر هستند و کتاب «راز درخت ها» اولین کتاب آنان برای کودکان است. کتاب «راز درخت‌ها» پس از انتشار توجه زیادی را از سوی منتقدان و مخاطبان جلب کرد. آنان کتاب‌های دیگری را نیز با همکاری هم منتشر کرده‌اند. تری فن تصویرگری نیز انجام می‌دهد.

 

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
The Night Gardener
ناشر
نویسنده
Terry Fan, تری فن
برگردان
  • تری فن, اریک فن, شبنم حیدری پور
تصویرگر
  • Eric Fan
  • اریک فن
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۶

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.