لاشخور کتاب

لاشخور کتاب

کتاب «لاشخور کتاب» داستانی است هیجان‌انگیز، پر تعلیق و ترسناک از جنیفر چمبلیس برتمن. خانواده امیلی مرتب در حال جابه جایی هستند. این بار آن‌ها به سانفرانسیکو می‌روند و امیلی خوشحال است، چرا که خالق بازی آنلاین و پرسروصدای «لاشخور کتاب» که امیلی از طرفداران سفت و سخت آن است، در این شهر زندگی می‌کند.

در این بازی، کاربری کتابی را در جایی پنهان می‌کند و بقیه باید با استفاده از سرنخ‌های معماگونه‌ای کتاب را پیدا کند که کاربر در اینترنت گذاشته است. اما ورود خانواده امیلی به سانفرانسیکو با حمله به خالق این بازی، گریسون گریسولد، همزمان می‌شود و او به حالت کما می‌رود. امیلی در شهر جدید نیز این بازی را انجام می‌دهد و این بار پسر همسایه هم او را همراهی می‌کند. اما بچه‌ها درگیر ماجراهایی می‌شوند که به ضاربان گریسون مربوط است و اینکه چرا آن‌ها به او حمله کرده‌اند و در پی یافتن چه چیزی بوده‌اند.

در داستان به اسم ادگار آلن پو و آثار او بسیار اشاره می‌شود، نویسنده‌ای قدیمی که دارای سبگ گوتیک و معماگونه است. مخاطب ضمن لذت بردن از ماجراجویی‌های پلیسی- معمایی، با ادبیات گوتیک و ادگار آلن پو و تعدادی از نویسندگان و آثار مهم ادبی آشنا می‌شود. ارزش دوستان صمیمی را می‌فهمد، قدر داشتن برادری بزرگ‌تر و همراه را درک می‌کند، یاد می‌گیرد که می‌توان با شرایط خانواده کنار آمد و مرتب در سفر بود، یاد می‌گیرد که می‌توان از اینترنت و شبکه‌های مجازی استفاده مفید کرد، با فضای کتاب و کتاب‌فروشی‌ها آشنا می‌شود و... .

درباره نویسنده کتاب «لاشخور کتاب»

جنیفر چمبلیس برتمن، نویسنده مجموعه لاشخور کتاب، فارغ التحصیل رشته نویسندگی خلاق است و پیش از نوشتن برای کودکان را آغاز کند بیش از ۱۰ سال نویسندگی کرده است. او هم اکنون نویسنده نیویرک تایمز است.

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
Book scavenger
نویسنده
Jennifer Chambliss Bertman, جنیفر چمبلیس‌برتمن
برگردان
  • شهلا انتظاریان
تصویرگر
  • Sarah Watts
  • سارا واتس
فهرست کتاب های ماه
سال نشر
۱۳۹۷

دیدگاه ها

خوبه


سلام کتاب خوبیه اگراهل ماجراجویی باشید قشنگه من دارم می خونمش فصل ۱۳هستم کتابی عالی مخصوص نوجوانا


خواهشن توضیح بدید چجور میتونم پی دی اف دانلود کنممممم


کتاب خوبیه


من این کتاب رو از نشر پرتقال خریدم و خوندم با نام کتاب دزد . این کتاب سه جلد هست که هر سه تاش در نشر پرتقال ترجمه و چاپ شده . اگر بیکار هستی ، کتاب بدکی نیست . که پیشنهاد میکنم کتاب های خیلی بهتری وجود داره که واقعا ارزش خوندن داره .


ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.