برادران شیردل

برادران شیردل

کتاب «برادران شیردل» داستانی است درباره عشق، خیر و شر، ترس و شجاعت، مبارزه برای آزادی و البته مرگ.

آسترید لیندگرن کتاب «برادران شیردل» را در سال ۱۹۷۳ نوشت. در آن سال‌ها نوشتن درباره مرگ برای کودکان متداول نبود و انتشار آن سوال‌هایی را در این زمینه به وجود آورد. با این حال، کودکان از این کتاب استقبال کردند. آسترید لیندگرن نامه‌های بسیاری را از کودکان دریافت کرد که از او خواسته بودند ادامه داستان این دو برادر را بنویسد. کتاب «برادران شیردل» به ۴۶ زبان ترجمه شده است.

کتاب « برادران شیردل» داستان دو برادر به نام‌های یوناتان و کارل است. یوناتان، برادر بزرگتر در یک آتش‌سوزی کشته می‌شود. کارل برادر کوچکتر که بیمار است مدتی پس از یوناتان می‌میرد و در جایی به نام دره گیلاس، به برادرش می‌پیوندد و زندگی شادی را در کنار برادرش آغاز می‌کند. اما به زودی متوجه می‌شود در سرزمین دره گل سرخ که در همسایگی آن‌ها قرار دارد، تنگیل، پادشاه ستمگر و بی‌رحمی حکومت می‌کند که آرامش و آزادی را از مردم گرفته است. کارل و برادرش به یاری مردمان دره گل سرخ می‌روند و برای آزادی مردمان دره گل سرخ مبارزه می‌کنند.

درباره نویسنده کتاب « برادران شیردل»  

آسترید لیندگرن از نویسندگان برجسته ادبیات کودکان سوئد است که تاثیر بسیاری در ادبیات کودکان جهان داشت. کتاب «پی پی جوراب بلند» از آثار معروف اوست که به ۹۰ زبان ترجمه شده است. از آثار دیگر او می‌توان به «پسرم می یو»، «مجموعه کارلسون» و «پرنده قرمز» اشاره کرد.

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
bröderna lejonhjärta
نویسنده
Astrid Lindgren, آسترید لیندگرن
ویراستار
  • پژمان واسعی
تصویرگر
  • Ilon Wikland
  • آیلون ویکلند
نگارنده معرفی کتاب:
برگردان (متن)
  • جمال اکرمی
سال نشر
۱۳۹۸

ديدگاه شما

پرسش و پاسخ