موریس و کتاب های پرنده

موریس و کتاب‌های پرنده

کتاب «موریس و کتاب‌های پرنده» کتاب تصویری به نقش التیام‌بخش کتاب در زندگی افراد بخصوص پس از یک فاجعه طبیعی می‌پردازد. انیمیشن ساخته شده بر اساس آن برنده بهترین انیمیشن ۲۰۱۲ بوده است.

کتاب «موریس و کتاب‌های پرنده» یک کتاب تصویری در قطع بزرگ است که با تصاویر زیبا کودک را به دنیایی خیالی می‌برد. جایی که توفان، آرامش و نظم زندگی آقای لسمور را به هم می‌زند و او که شاهد خراب شدن شهر و خانه‌اش است، ناگهان خانمی را می‌بیند که با چند کتاب در حال پرواز است. ولی زندگی‌نامه او قدرت پرواز ندارد و این تازه آغاز ماجراست.

کتاب پر از صحنه‌های احساساتی و جالب است. ایده‌هایی که در انیمیشن گسترش یافته‌اند و عشق به کتاب را به زیبایی نشان می‌دهد.

این اثر برگرفته از زندگی واقعی ترویجگری است که پس از توفان کاترینا به پناهگاه‌ها رفت و برای بچه‌ها کتاب خواند و فهمید که این کار روحیه و شادی را به بچه‌ها بر می‌گرداند. یافته‌ای که به تدریج در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفت و این روزها هم، تسهیل‌گرهای زیادی با همین هدف به مناطق آسیب‌دیده رفته‌اند.

کتاب‌ها ترمیم‌کننده و درمان‌گر ما در تمام زندگی هستند. آشنا کردن کودکان با لذت مطالعه، بهترین و ماندگارترین هدیه به آن‌هاست.

 

شناسنامه کتاب:
عنوان اصلی:
The fantastic flying books of Mr.‎ Morris Lessmore
ناشر
نویسنده
William Joyce, ویلیام جویس
برگردان
  • فرمهر منجزی
تصویرگر
  • Joe Bluhm
  • جو بلوم
سال نشر
۱۳۹۶

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.