پرندگان (مجموعه کتاب شاهد عینی)

عنوان لاتین
Bird (Eyewitness Books)

کتاب «پرندگان» کتابی علمی اطلاعاتی برای کودکان و نوجوانانی است که مشتاق دانستن حقایق علمی درباره‌ی زندگی پرندگان هستند.

کودکان و نوجوانان در کتاب «پرندگان» با‌ تاریخ تکامل پرندگان بر کره زمین، ویژگی‌های زیست‌شناختی این گروه از جانوران، چگونگی پرواز و انواع آن، ساختار پرها، بال‌ها و دم، جفت‌یابی در پرندگان، چگونگی استتار پرندگان در طبیعت، حواس پرندگان، ساختار منقار آنان، انواع رژیم غذایی پرندگان، انواع لانه‌هایی که پرندگان می‌سازند و انواع تخم‌های آنان و بسیاری مطالب دیگر درباره پرندگان آشنا می‌شوند.

عکس‌های باکیفیت و جذاب در کتاب «پرندگان» متن را تکمیل کرده‌اند. صفحه‌بندی مناسب کتاب نیز بر جذابیت این کتاب علمی اطلاعاتی افزوده‌ است. مانند ساختار استاندارد همه کتاب‌های علمی اطلاعاتی فهرست مطالب در ابتدای کتاب آورده شده است و در انتهای کتاب بخشی با عنوان «فرهنگ اصطلاحات» آورده شده است و بخشی به نمایه اختصاص داده شده است.

کتاب «پرندگان» یکی از جلدهای مجموعه کتاب «شاهد عینی» است. جلدهای مختلف این مجموعه که توسط انتشارات پرآوازه‌ی DK چاپ شده است، هر چند سال یک بار توسط نویسندگان بازبینی شده و با مطالب به روز منتشر می‌شود. این مجموعه یکی از معتبرترین مجموعه کتاب‌های موجود درباره پدیده‌های طبیعی بر کره زمین برای کودکان و نوجوانان است. انتشارات نردبان مجموعه کتاب «شاهد عینی» را با دریافت حق کپی‌رایت از ناشر اصلی و با استفاده از کاغذهایی که از جنگل‌های پایدار (جنگل‌هایی دست کاشت برای پرورش چوب مورد نیاز برای تولید کاغذ) تهیه شده است، منتشر کرده است.

«دیوید برنی» نویسنده کتاب «پرندگان» از مجموعه کتاب «شاهد عینی» جانورشناسی شناخته شده است که پیش از آن در مناطق حفاظت‌شده محیط‌بان بوده است. او در دوران فعالیت حرفه‌ای خود برنده جوایز مختلف آموزشی و علمی بوده است.

 

 

برگردان
محمدرضا افضلی
سال نشر
1398
نویسنده
دیوید برنی , David Burnie
نگارنده معرفی کتاب
Submitted by skyfa on