وال‌ها (مجموعه کتاب شاهد عینی)

عنوان لاتین
Whale (Eyewitness Books)

کتاب «وال‌ها» کتابی علمی اطلاعاتی برای کودکان و نوجوانانی است که مشتاق دانستن حقایق علمی درباره‌ زندگی وال‌ها هستند.

کودکان و نوجوانان در کتاب «وال‌ها» با‌ تکامل وال‌ها بر کره زمین، انواع وال‌ها، درون بدنشان، آشنایی با شیرها و فک‌های دریایی، دلفین‌ها و گرازهای دریایی، جفت‌گیری و تولد نوزادان در وال‌ها، ارتباط انسان و وال‌ها، عوامل تهدید نسل وال‌ها و بسیاری مطالب دیگر درباره آنان آشنا می‌شوند.

عکس‌های باکیفیت و جذاب در کتاب «وال‌ها» متن را تکمیل کرده‌اند. صفحه‌بندی مناسب کتاب نیز بر جذابیت این کتاب علمی اطلاعاتی افزوده‌ است. مانند ساختار استاندارد همه کتاب‌های علمی اطلاعاتی فهرست مطالب در ابتدای کتاب آورده شده است و در انتهای کتاب بخشی با عنوان «فرهنگ اصطلاحات» آورده شده است و بخشی به نمایه اختصاص داده شده است.

کتاب «وال‌ها» یکی از جلدهای مجموعه کتاب «شاهد عینی» است. جلدهای مختلف این مجموعه که توسط انتشارات پرآوازه‌ی DK چاپ شده است، هر چند سال یک بار توسط نویسندگان بازبینی شده و با مطالب به روز منتشر می‌شود. این مجموعه یکی از معتبرترین مجموعه کتاب‌های موجود درباره پدیده‌های طبیعی بر کره زمین برای کودکان و نوجوانان است. انتشارات نردبان مجموعه کتاب «شاهد عینی» را با دریافت حق کپی‌رایت از ناشر اصلی و با استفاده از کاغذهایی که از جنگل‌های پایدار (جنگل‌هایی دست کاشت برای پرورش چوب مورد نیاز برای تولید کاغذ) تهیه شده است، منتشر کرده است.

«واسیلی پاپاستاورو» نویسنده کتاب «وال‌ها» از مجموعه کتاب «شاهد عینی» نویسنده چند کتاب با موضوع انواع پستانداران دریایی و خزندگان و دوزیستان است.

برگردان
محمدرضا افضلی
سال نشر
1398
نویسنده
واسیلی پاپاستاورو , Vassili Papastavrou
نگارنده معرفی کتاب
Submitted by skyfa on