فرهنگ تصویری مشاغل

عنوان لاتین
L’imagerie des métiers

کتاب «فرهنگ تصویری مشاغل» کتابی است ساده و آسان برای کودکانی که درباره مشاغل مختلف کنجکاو هستند و یا بهانه خوبی است برای آشنا کردن‌شان با مشاغل مختلف.

در این کتاب انواع مشاغل از آن‌هایی که در خارج از شهر و طبیعت انجام می‌شود مانند باغبانی تا مشاغل دریایی مانند انواع کارهای روی کشتی، کارهای فنی، اداری، خدماتی، بانکی، بیمه، مشاغل تحقیقاتی، نظامی، هنری و آن‌چه مربوط به بهداشت و سلامت و امداد و نجات هستند، همگی با کمک تصاویر و به صورت توضیحات ساده برای کودکان بیان شده‌اند. تقریبا تمام مشاغلی که کودکان در مکان‌ها و موقعیت‌های مختلف ممکن است با آن‌ها روبرو شوند و یا درباره آن‌ها بشنوند در این کتاب گنجانده شده‌اند.

تمام مشاغل همراه با تصاویری رنگی و با جزییاتی از مراحل کار و توضیحات همراه آن در کتاب «فرهنگ تصویری مشاغل» آمده است، به‌نحوی که کودکان علاوه بر آشنا شدن با آن‌چه که انجام می‌‍‌‌شود با فضایی که آن کار در آن انجام می‌شود نیز آشنا می‌شوند. این فرهنگ تصویری گزینه بسیار خوبی است که در کنار سایر فرهنگ‌ها، شناخت اولیه‌ای از محیط بیرون از خانه به کودکان بدهد.  

«امیلی بومون» نویسنده فرانسوی کتاب‌های کودکان و نوجوانان و متولد 1948 است. نام اصلی او «جینین بادوینو» است و با همین نام برای بزرگسالان کتاب‌های غیر داستان می‌نویسد.

«کولت داوید» نویسنده و تصویرگر فرانسوی کتاب‌های کودکان است.

گزیده‌هایی از کتاب

شغل‌هایی که با طبیعت سر و کار دارند:

1- کشاورزان معمولا در روستا زندگی می‌کنند. آن‌ها روی زمین کار می‌کنند.

2- دام‌پروران حیوانات را پرورش می‌دهند تا آن‌ها را بفروشند.

3- نگهبان ماهی‌ها، بر برکه‌ها و رودخانه‌ها نظارت می‌کند و کسانی که بدون مجوز ماهی می‌گیرند، جریمه می‌کند.

4- زنبوردار، زنبورها را پرورش می‌دهد تا عسل درست کنند.

5- صیفی کار، سبزی می‌کارد.

برگردان
نفیسه موسوی
تصویرگر
تصویرگر
Colette Hus-David, کولت داوید
سال نشر
1394
نویسنده
Emilie Beaumont, امیلی بومون
نگارنده معرفی کتاب
ویراستار
افسانه طباطبایی
Submitted by skyfa on