دزدان دریایی به مدرسه نمی‌روند

عنوان لاتین
Pirates don’t go to kindergarten!

کتاب «دزدان دریایی به مدرسه نمی‌روند» کتابی روانکاوانه است و به دوره‌ی مهم گذار از مهدکودک به مدرسه می‌پردازد. شخصیت اصلی این داستان دختربچه‌‌ای بسیار شلوغ و پرهیاهوست. او در اولین روز مدرسه، برای رفتن به مدرسه کاملاً آماده است، ولی در هیئت یک دزد دریایی شجاع! این دزد دریایی شجاع هویت او در مهدکودک است و مشکل از همین ‌جا آغاز می‌شود. او با همین هیئت خود را متعلق به همان مکان سال گذشته یعنی مهدکودک می‌داند و به مربی مهدکودک هم بسیار دل‌بسته و علاقه‌مند است. فرایند دشواری در این داستان طی می‌شود تا شخصیت اصلی داستان به‌جای رفتن به مهدکودک به مدرسه برود و این مکان را به عنوان فضایی جدید برای آموختن بپذیرد. امیلی باید از قالب یک دزد دریایی شجاع بیرون بیاید و به فضانوردی قوی و شجاع تبدیل شود. او در نهایت پیروز می‌شود. در این اثر، رفتار مربی مهدکودک و معلم جدید و حتی هم‌کلاسی‌های جدید منطقی و در عین حال، مهرورزانه و بر اساس روش‌های روانکاوانه‌ی نوین طراحی شده‌اند.

در سایت کتابک بخوانید: آمادگی برای رفتن به مدرسه!

محیط آموزش در کتاب «دزدان دریایی به مدرسه نمی‌روند»، خلاقانه و مطابق با میل کودکان طراحی شده است. همان‌طورکه کودکان با شخصیت‌های پویانمایی‌ها همزادپنداری می‌کنند، در محیط این داستان هم می‌توانند در قالب شخصیت‌های کارتونی بروند و به آن شیوه آموزش ببینند. از این ‌رو، تصویرگری کتاب به‌مانند صنعت پویانمایی است و شخصیت اصلی داستان، که در قالب دزد دریایی فرورفته و پُرتکاپوست، در چشم بیننده، با همین ترفند، پرتحرک نشان داده شده است. به عبارتی، تصویرگر، به‌خوبی توانسته حالت‌های چهره و اندام امیلی و همه‌ی شخصیت‌ها را طوری طراحی‌کند که انگار یک داستان پویانمایی را به نمایش گذاشته و آن را دیدنی و خواندنی کرده است. 


خرید کتاب درباره کتاب کودک درباره ورود به مدرسه، مهدکودک و محیط جدید


چند نظر درباره‌ی این داستان:

پابلیشرز ویکلی: یک داستانِ سرزنده و جذاب درباره‌ی دوران مهم و اساسی گذار و تحول که بخش عمده‌ای از دوران کودکی است.


خرید کتاب درباره پذیرش تغییر


اسکول لایبری ژورنال: یک دزد دریایی فوق‌العاده باحال با یک کلاس بامزه که بزرگ و کوچک آرزو می‌کنند ای‌کاش در این کلاس حضور داشتند. این کتاب با زبان دزدان ‌دریایی به خوانندگان یادآوری می‌کند که تغییر الزاماً بد نیست، اما ممکن است با چالش‌هایی همراه باشد.

گزیده‌هایی از کتاب

خانم هایس پاروزنان وارد اتاق شد.

«ما یک خدمه در فضاپیمای‌مان کم داریم. می‌شود یک نیروی قوی و شجاع به من بدهید؟ یک نفر مثل امیلی؟»

«یوهووا، هوورا! الان من باید به فضانوردان و بتی بازیگوش کمک کنم.»

برگردان
سارا سلیمی
تصویرگر
تصویرگر
ادا کیبن , Kaban, Eda
سال نشر
1401
قالب کتاب
ناشر
نویسنده
لیزا رابینسون , Robinson, Liza
نگارنده معرفی کتاب
ژانر کتاب
Submitted by editor69 on