دانلود کتاب مجموعه دانستنی های زیست محیطی برای آموزشگران

مجموعه دانستنی های زیست محیطی برای آموزشگران، کتاب ششم: تنوع‌زیستی

کتاب «دانستنی‌های زیست‌محیطی برای آموزشگران – تنوع‌زیستی» ششمین جلد از مجموعه شش جلدی «دانستنی‌های زیست محیطی برای آموزشگران» است. این مجموعه با این هدف تهیه شده است که به مربیان کمک کند تا در نقش راهنما و تسهیل‌کننده، جوانان و نوجوانان را در شناخت و ترویج فرهنگ محیط‌زیستی یاری دهند. در این مجموعه هر کتاب شامل دو بخش است: منبع مربی و راهنمای آموزش.

در این کتاب در بخش منبع مربی، پس از مقدمه‌ای که آب و اهمیت آن را شرح می‌دهد، در پنج فصل به تنوع‌زیستی و اهمیت آن، تنوع‌زیستی در ایران، عوامل انقراض گونه‌ها در جهان، عوامل انقراض گونه‌ها در ایران و چگونگی حفاظت از تنوع‌زیستی پرداخته شده است. اطلاعات این بخش شامل اطلاعاتی پایه‌ای است که دانستن آن برای عموم مفید یا لازم است و با زبانی ساده و قابل فهم شرح داده شده‌اند. این اطلاعات مربی را در اجرای فعالیت‌های پیشنهادی در بخش دوم و پاسخ به سوالات مخاطبان کمک خواهند کرد.
بخش دوم کتاب شامل ١١ فعالیت عملی است که مناسب گروه سنی ١١ تا ١٦ سال به نظر می‌رسد. این فعالیت‌ها با هدف آشنایی مخاطبان با تعریف تنوع‌زیستی و اهمیت آن، ارتباطات بین گونه‌ها، عوامل موثر بر غنای تنوع‌زیستی، عوامل تهدید و راه‌های حفاظت از آن پیشنهاد شده‌اند. نویسندگان کتاب تلاش کرده‌اند فعالیت‌های طراحی شده سرگرم کننده باشند.
افزون بر این در مقدمه کتاب شیوه ی آموزش و یادگیری فعال، گام به گام توضیح داده شده است.

 برای دریافت کتاب به پیوست زیر مراجعه کنید

شناسنامه کتاب:
نویسنده
فاطمه یاراحمدی و همکاران
برگردان
  • صدیقه ببران و همکاران

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.