یک توپ برای همه!

عنوان لاتین
Ein Ball fur alle

کتاب «یک توپ برای همه!» داستان کودکانی است که هر کدام تفاوت‌های یکدیگر را پذیرفته‌اند و در کنار هم بازی و مشارکت را تجربه می‌کنند.

مولی موش‌کوری که خوب نمی‌بیند، فردی قورباغه‌ای که خوب نمی‌شنود، هنری خارپشتی که از همه چیز می‌ترسد، مکس موشی که یک پایش کوتاه است و بلیندا جوجه کلاغ کوچولو همگی در حال بازی با یک توپ هستند. این‌جاست که ریکو سر می‌رسد و توپ بقیه را برمی‌دارد و فرار می‌کند. کودکان با ترس و لرز سراغ ریکو می‌روند تا توپ را پس بگیرند و وقتی بالاخره موفق می‌شوند، مکس توپ را دوباره به ریکو پس می‌دهد و از او می‌خواهد که او هم برای بازی با آن‌ها همراه شود.

این‌جاست که ریکو از مورد پذیرش قرار گرفتن بچه‌ها شاد می‌شود و با اینکه از همهٔ آن‌ها قوی‌تر است اما تصمیم می‌گیرد برای این‌که به دیگران آسیب نزند در دروازه بماند تا از آسیب رساندن به دیگران اجتناب کند. ریکو بالاخره در میان جمع دوستان دیگر پذیرفته می‌شود و وقتی در انتهای بازی سؤال می‌کند توپ مال چه کسی است؟ همهٔ کودکان یک‌صدا فریاد می‌زنند که توپ مال همه است، چون «یک توپ برای همه»­ آن‌ها کافی است.

«برژیت ونینگر» نویسنده کتاب اهل اتریش است و سال‌ها به عنوان مربی کودک در پیش‌دبستان و مهدکودک مشغول کار بوده است. او بیش از 50 کتاب برای کودکان به چاپ رسانده که به زبان‌های مختلفی در اختیار کودکان قرار گرفته است. از کتاب‌های دیگر او می‌توان به مجموعه «داوی خرگوش کوچک»، «یکی برای همه و همه برای یکی» و «شب ساکت» اشاره کرد.

تصویرگر کتاب «یک توپ برای همه»، «ایوتارلت» از تصویرگران آلمانی- فرانسوی شناخته‌شده کتاب‌های کودک است. او کتاب‌های فروانی برای کودکان تصویرسازی و نوشته است. از جمله «مجموعه‌ی داوی خرگوش کوچک» از کتاب‌های اوست که هر بار داوی آموزشی را در قالب داستان برای کودکان بیان می‌کند.

مترجمین کتاب «یک توپ برای همه» یعنی «ماندانا نارنجیها و حسام سبحانی» کتاب‌های زیادی را به صورت مشترک و بیشتر برای انتشارات میچکا (مبتکران) ترجمه کرده‌اند، از جمله «شلی گوسفند کوچولو»، «قوقوری کوچک بزرگ می‌شود»، «مهمانی هیولاهای دندان» و «کنسرت پنج موش بامزه».

برگردان
حسام سبحانی‌طهرانی, ماندانا نارنجیها
تصویرگر
تصویرگر
Eve Tharlet, ایو تارلت
سال نشر
1398
نویسنده
Brigitte Weninger , برژیت ونینگر
نگارنده معرفی کتاب
گروه سنی
معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۳ - ۶ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۷ - ۹ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۳ - ۶ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۷ - ۹ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۳ - ۶ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۷ - ۹ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۳ - ۶ سال معرفی کتاب های مناسب برای کودکان ۷ - ۹ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان و نوجوانان فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۳ - ۶ سال فهرست کتاب های ترجمه شده برای کودکان ۷ - ۹ سال
Submitted by editor3 on