آرزوی سوم

کتاب «آرزوی سوم» یک کتاب دخترپسند است. اگر دختر ششم ابتدایی به بالای کتاب‌خوان دارید این کتاب را به او معرفی کنید! دختری که حوصله کتاب خواندن داشته باشد. چون دارید رمانی ۱۵۴ صفحه‌ای به او معرفی می‌کنید. رمانی که البته خوش‌خوان است و نثر یک دستی دارد.

دختری که میان جهان فانتزی داستانی و رئال، داستان‌هایی با مایه‌های رئال بیشتر را انتخاب می کند، چرا که آرزوی سوم هم اگر چه کتابی درباره دنیایی آرزوهای دخترانه است، اما در نهایت به مخاطب می‌گوید که آرزوهای دست یافتنی‌تر آن‌هایی هستند که منطقی‌تر یا واقعی‌تر به نظر می‌رسند.

اگر شما جهان داستان‌های مصطفی خرامان را بشناسید، در این کتاب احساس خواهید کرد که او سعی کرده دست به تجربه تازه‌ای بزند. سه خواهر که در خانه تنها هستند و یک بازی آرزوها راه می اندازند بلافاصله به شما این احساس را می‌دهد که نویسنده دلش خواسته از چارچوب روابط منطقی دنیا بیرون برود و در خانه را به روی اتفاقات عجیب باز کند!

حالا این که این اتفاقات عجیب تا کجا حق داشته اند که به درون کتاب بیایند و در شخصیت این سه دختر و نگاه‌شان به آینده اثر گذار باشند، چیزی است که فقط دختر ششم ابتدایی به بالای شما که کتاب را خواهد خواند، خواهد فهمید!

درباره نویسنده کتاب «آرزوی سوم»:

مصطفی خرامان ( متولد سال ۱۳۳۴در تهران) از نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان است. او در ۲۲ سالگی فعالیت خود را در حوزه ادبیات آغاز و مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز در همین رشته دریافت کرده است. تاکنون بیش از سی کتاب از این نویسنده منتشر شده است که بسیاری از آن‌ها به موضوعات اجتماعی و صلح پرداخته‌اند. کتاب‌های «فرشته‌ها از کجا می‌آیند»، «نوزده غلام، نوزده کاسه»،« سرنخ در ویترین» و «ننه باقالی» از آثار اوست.

تهیه کننده
پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان- سال پانزدهم- شماره ۸
سال نشر
۱۳۹۳
نویسنده
مصطفی خرامان
ویراستار
مینو کریم زاده
Submitted by admin on