معرفی انیمیشن کودک و نوجوان

انیمیشن‌ها می‌توانند تاثیرات مثبت و منفی زیادی بر کودکان و نوجوانان داشته باشند. در سنین پایین‌تر، این تاثیرگذاری بیشتر خواهد بود چرا که شخصیت کودکان هنوز به طور کامل شکل نگرفته است و به همین دلیل الگوبرداری از انیمیشن‌ها تاثیر بیشتری بر کودکان می‌گذارد.

از طرفی دیگر، کودکان مرز بین دنیای خیال و واقعیت را به درستی تشخیص نمی‌دهند، بنابراین ممکن است با الگوبرداری از شخصیت‌های انیمیشن‌ها دست به کارهای خطرناک بزنند. مثلاً ممکن از به تقلید از یک شخصیت انیمیشنی، از ارتفاع بلندی بپرد.

با توجه به تاثیرگذری بالای انیمیشن‌ها، لازم است در انتخاب انیمیشن‌ها دقت زیادی داشته باشیم. در این صفحه، انیمیشن‌هایی که از نظر محتوا مناسب هستند و از کیفیت ساخت بالایی برخوردارند به شما معرفی می‌شوند.

زیر دسته بندی ها
«وینی پو» (Winnie-the-Pooh) نام پویانمایی معروفی است که بر اساس داستانی با همین نام، نوشته‌ی آلن الکساندر میلن، ساخته شده است. کتاب «وینی پو» اولین بار در اکتبر سال 1926 در انگلیس منتشر شد و پس از آن میلن «وینی پو» را با دو کتاب دیگر به نام‌های «حالا ما 6نفریم» و «خانه‌ی مخفی پو» ادامه داد. تصویرگر این سه کتاب‌ «ای. اچ. شپرد» بود. به دلیل منحصربه فرد بودن تصویرگری این داستان‌ها، از کارهای او به عنوان شاهکارهای تصویرگری کتاب کودکان یاد می‌شود.
چهارشنبه, ۲۳ تیر
معرفی می‌کنم، این شخصی که شبیه بادام‌زمینی است، روی پیشانی‌اش به جای خال یا جوش «عدد» دارد و شب و روز را با یک پالتوی چرم زرشکی سر می‌کند، «آقای هوبلت» است.
یکشنبه, ۱۴ بهمن
قرار نیست همیشه اتفاق‌های بزرگ، تصویر تازه‌ای به زندگی‌مان بدهند؛ گاهی اتفاق‌های کوچک و پیش‌پاافتاده، قدرت این را دارند تا ما را در مسیری قرار دهند که پیش از این تجربه نکرده‌ایم. یک اتفاق کوچک مثل پرواز کردن تکه کاغذی در هوا!
یکشنبه, ۷ بهمن
بائو Bao کارگردان Domee Shi محصول شرکت پیکسار Pixar Animation Studios
یکشنبه, ۳۰ دی