بازگشایی موزه‌ عروسک‌های ملل

بازگشایی موزه‌ عروسک‌های ملل

موزه‌ی عروسک‌های ملل در برنامه‌ای به مناسبت روز جهانی کودک با پشتیبانی موسسه‌ی فرهنگی «خانه دوستان آشنا» بازگشایی می‌شود.

به گفته مسئولان موسسه‌ی فرهنگی «خانه دوستان آشنا»، این موسسه در راستای پشتیبانی از فعالیت‌های فرهنگی حوزه‌ی کودک و نوجوان، فضایی مناسب را جهت بازگشایی موزه‌ی عروسک‌های ملل و نمایش مجموعه‌ی عروسک‌ها برای بازدیدکنندگان در اختیار این مجموعه قرار می‌دهد. همچنین پیش از این در شبکه‌های اجتماعی، با پشتیبانی مالی بیش از پانصد فرد و نهاد دوست‌دار این موزه، مبلغی در قالب حمایت‌های مالی مردمی برای بازگشایی این مجموعه جمع‌آوری شد.

رونمایی از عروسک‌های اهدایی دکتر شمس‌الدین مفیدی و عروسک‌های فرهنگی ساخته‌ی محبوبه نورصالحی از برنامه‌های بازگشایی موزه‌ی عروسک‌های ملل خواهد بود. مراسم افتتاحیه‌ی این موزه، روز جمعه ساعت ۹ تا ۱۸ در خانه‌ی دوستان آشنا واقع در خیابان میرداماد، خیابان نفت جنوبی، کوچه‌ی تابان، پلاک ۱۱ با حضور آزاد برای علاقه‌مندان، برگزار خواهد شد.

موزه‌ی عروسک‌های ملل پیش از این در سال ۱۳۹۳ با ۷۰۰ عروسک و مدیریت علی گلشن با هزینه‌ی بخش خصوصی کار خود را آغاز کرد و توانست پس از مدتی، تعداد ۱۵۰۰ عروسک‌ را از ۶۴ کشور جهان در آرشیو خود ب قرار دهد. این موزه برای دو سال پی‌درپی از سوی شورای بین‌المللی موزه‌ها، عنوان موزه‌ی برتر گروه خصوصی را در شاخص‌های آموزش، پژوهش، بازدید و کودک و نوجوان دریافت کرد. با این حال پس از دو سال در سال ۱۳۹۵ به خاطر مشکلات مالی به کار خود خاتمه داده بود.

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۰۷-۱۴ ۱۳:۵۴
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما