باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان زرتشتیان افتتاح شد

باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان زرتشتیان افتتاح شد

باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان زرتشتیان به همت انجمن همازور و همیاری انجمن زرتشتیان یزد روز چهارشنبه ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۷ در کتابخانه بزرگچمی یزد افتتاح شد.

باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان زرتشتیان یزد با حضور خلف حوتی‌نژاد، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد یزد، محمدحسین بهرامی معاون امور اقلیت‌های دینی اداره ارشاد استان یزد، سپنتا نیکنام، فرنشین انجمن زرتشتیان یزد، منوچهر ارغوانی، مدیر انجمن همازور، و بابک صابری نویسنده‌ کتاب کودک و نوجوان در تالار بزرگ‌چمی، محل کتابخانه زرتشتیان یزد گشایش یافت.

منوچهر ارغوانی، مدیر انجمن همازور، از چگونگی طرح کتابخوانی سخن گفت.

 در بخشی از برنامه خلف حوتی‌نژاد، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد یزد، از آرمان راه‌اندازی باشگاه کتابخوانی، طرح کتاب و وحدت ادیان گفت. او از این که در میان زرتشتیان بوده و  شور و شوق آنان را در فضای کتابخانه می‌بیند ابراز خرسندی کرد و شماری کتاب به کتابخانه پیش‌کش کرد.

باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان زرتشتیان

در ادامه سپنتا نیکنام، مدیر انجمن زرتشتیان یزد، درباره‌ کتابخانه بزرگ‌چمی توضیح داد و ابراز امیدواری کرد که این مکان فعالیت خود را مانند گذشته از سر گیرد و انجمن زرتشتیان یزد در این راستا یاری‌رسان خواهد بود. او از حضور بابک صابری یکی از نویسندگان برتر کشور در این آیین ابراز خشنودی کرد.

در این مراسم  بابک صابری، نویسنده کتاب‌هایی همچون «دوست بزرگ»، «کلاغ سیاه به سفر می‌رود!» و «چرا آواز می‌خوانی زنجره؟» حضور داشت که یکی از داستان‌هایش را برای حاضران خواند.

پیش از این انجمن همازور (سازمان مردم نهاد فرهنگی-گردشگری) کارگاه آموزش مربیان باشگاه کتاب‌خوانی کودک و نوجوان را در راستای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و آموزش شیوه‌ نوین پیوند با کودک، در پردیس دانش مارکار برگزار کرده بود.

باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان زرتشتیان به مناسبت هفته‌ کتابخوانی با شعار «کتاب-وحدت ادیان» و در راستای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی به ویژه تشویق کودکان به خواندن کتاب برگزار شد.

باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان زرتشتیان

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷-۰۹-۰۳ ۱۸:۴۶
نویسنده:
گروه خبر کتابک
متن سفارشی:

ديدگاه شما

عضویت در کانال تلگرام