برگزاری نشست های کتابخوانی تابستانی «با من بخوان» برای کودکان مرکز توانمندسازی آوای ماندگار

برگزاری نشست های کتابخوانی تابستانی «با من بخوان» برای کودکان مرکز توانمندسازی آوای ماندگار

کودکان مرکز توانمندسازی آوای ماندگار با نشست‌های کتابخوانی به استقبال تابستان می‌روند.از آغاز تیرماه ۹۵، نشست‌های کتابخوانی «با من بخوان» در مرکز توانمندسازی آوای ماندگار برگزار می‌شود. در این برنامه شش نفر از مربیان بلندخوانی موسسه‌ی پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، سه روز در هفته برای ۱۲۰ کودک در گروه‌های سنی،  ۷-۹ سال،۱۰-۱۲ سال و ۱۳ سال به بالا، کتاب می‌خوانند.

در این دوره تابستانی، هر ماه، کیسه‌ کتاب‌های باکیفیت به همراه بسته‌های فعالیت در پیوند با این کتاب‌ها، از سوی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، در اختیار مربیان قرار می‌گیرد و مربیان نیز در هر نشست پس از بلندخوانی می‌کوشند با سهیم شدن فعالیت‌های پس از بلندخوانی مانند نمایش، نمایش خلاق، ماسک‌سازی، کاردستی و… کودکان را هر چه بیشتر با کتاب‌ها درگیر کنند و علاقه و اشتیاق آنان را برانگیزند. طبق برنامه قرار است در پایان این سه ماه دوازده کتاب باکیفیت برای کودکان بلندخوانی شود و فعالیت‌های در پیوند با آن‌ها با کودکان اجرا شود.

پشتیبان مالی برگزاری این دوره‌ی تابستانی یکی از نیکوکاران و صندوق موسسه‌ی پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان است.

مرکز توانمندسازی آوای ماندگار در منطقه مولوی تهران قرار دارد که با هدف تغییر شرایط کودکان تاسیس شد. این مرکز تلاش دارد با سوادآموزی، آموزش و ارتقای مهارت‌های مادران، دختران و زنان سرپرست خانوار برای کار و کسب درآمد و توانمندسازی آنان با مهارت‌های اجتماعی لازم، آنان را در رویارویی با مشکلات خانه و اجتماع یاری کند.

این مرکز نخستین بار در تابستان سال ۹۳ به برنامه «با من بخوان» پیوست.

با برنامه با من بخوان آشنا شویم
 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۴:۲۶
نویسنده:
سارا یوسف پور
متن سفارشی:

ديدگاه شما