خانه «با من بخوان» و آموزش خلاق خانواده مافی راه‌اندازی شد

به همت خانم‌ها سوگند و سوگل مافی و به یاد مادر و پدر بزرگوار و فرهیخته‌شان، خانم و آقای مافی (از معماران نهاد کودکی و بنیان‌گذاران مدرسه مهران و شورای کتاب کودک) و برای استمرار هدف‌ها و راه آن‌ها که بالندگی فرهنگی کودکان سرزمین‌شان ایران بود، خانه «با من بخوان» و آموزش خلاق خانواده مافی راه‌اندازی و در اختیار موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان گذاشته شد.

«با من بخوان» برنامه‌ای که به ترویج کتابخوانی برای کودکان در مناطق محروم ایران می‌پردازد، در شش سالی که از فعالیت آن می‌گذرد، نه تنها توانسته است، با دریافت معتبرترین جایزه ترویج کتابخوانی جهان به نام ایبی –آساهی نام ایران را در زمینه ترویج کتابخوانی میان کشورهای سرآمد در این حوزه در جهان مطرح سازد، بلکه به کوشش برنامه‌ریزان، آموزشگران و همراهی همدلانه نهادها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و دوستداران فرهنگی این برنامه، استانداردهایی تازه در شیوه‌های ترویج کتابخوانی در ایران پایه بگذارد. شیوه‌هایی که ترکیبی از سوادآموزی پایه از راه ادبیات کودکان تا بلندخوانی و نمایش خلاق و راه‌اندازی کتابخانه‌های کودک محور است.

با گسترش هرچه بیش‌تر «با من بخوان» در مناطق دوردست ایران و نیاز به برنامه‌ریزی متمرکز برای آن، نیاز به فضایی بود که همه این کارها از جمله آموزش آموزشگران و مربیان و علاقه‌مندان و آماده‌سازی بسته‌های کتاب در آن انجام شود. خانه «با من بخوان» و آموزش خلاق خانواده مافی در روز سوم شهریورماه ۱۳۹۶ طی مراسمی در همین محل گشایش یافت تا همان هدف‌هایی که در دهه‌های گذشته کسانی مانند معصومه (فرنگیس) سهراب و یحیی مافی پایه گذاشتند، به دورترین و محروم‌ترین نقاط ایران برود و نام و یاد آن‌ها را هم چنان در گستره فرهنگ ایران پایدار و پویا نگه دارد.

گزارش تصویری از مراسم گشایش خانه «با من بخوان» و آموزش خلاق خانواده مافی

 

خانه با من بخوان و آموزش خلاق خانواده مافی

نمایش اسلایدهایی از اهداف، برنامه‌ها و دستاوردهای «با من بخوان»

 

خانه با من بخوان

 

زهره قایینی

سخنرانی زهره قایینی، سرپرست برنامه «با من بخوان»

 

با من بخوان

 

خانواده مافی

آموزش خلاق

با من بخوان

تصاویر آویخته بر دیوار خانه «با من بخوان» و آموزش خلاق خانواده مافی

 

خانه با من بخوان و آموزش خلاق خانواده مافی

تصویری از معصومه سهراب و یحیی مافی بر دیوار خانه «با من بخوان» و آموزش خلاق خانواده مافی

 

موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان

 

با من بخوان

 

 

 

Submitted by editor71 on