همه کودکان حق دارند کتابی برای خواندن پیش از خواب داشته باشند

همه کودکان حق دارند کتابی برای خواندن پیش از خواب داشته باشند
برگردان: 
شبنم عیوضی

موسسه بوک‌تراست، به تازگی اعلام کرده است در ماه ژوئن کمپینی را به راه خواهد انداخت تا همه کودکان کتابی برای خواندن پیش از خواب داشته باشند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

این موسسه از همه کودکان دعوت کرده است تا در روز ۷ ژوئن ۲۰۱۹ به جای لباس، پیژامه‌ و لباس‌خواب بپوشند و یک پوند به موسسه بوک تراست اهدا کنند. در این روز چند شخصیت محبوب کتاب‌های کودکان همچون ماتیلدا، هنری زلزله و تریسی بیکر که ناشران‌شان از پشتیبانان این کمپین هستند کودکان را همراهی خواهند کرد.

موسسه بوکتراست راهنماهایی را به همراه پوستر و فعالیت‌های جذاب برای برگزاری این روز آماده کرده و در اختیار مدارس، مهدکودک‌ها، خانواده‌ها و حتی اداره‌هایی که علاقمند به پیوستن به این کمپین هستند قرار می‌دهد.

مدیر عامل موسسه بوکتراست درباره این کمپین می‌گوید: «هدف ما از برگزاری این کمپین این است که همه کودکان از مزایای  خواندن کتاب پیش از خواب بهره‌مند شوند. امیدواریم کودکان در روز ۷ ژوئن در سراسر کشور به همراه شخصیت‌های مورد علاقه‌شان لباس‌خواب‌ بپوشند و یک پوند به موسسه بوکتراست اهدا کنند تا بتوانیم به خانواده‌هایی که به شدت نیاز به حمایت ما دارند، کتاب برسانیم.»

این موسسه همچنین برای اطمینان ۴۵۰هزار نسخه کتاب تهیه کرده و در اختیار کتابخانه‌ها و دیگر مراکز فعال در این زمینه قرار داده تا آن‌ها را به دست کودکان نیازمند برسانند.

موسسه بوکتراست بزرگترین خیریه فعال در حوزه ترویج کتابخوانی برای کودکان محروم و بی‌بضاعت در انگلستان است. این موسسه با برگزاری پروژه‌های مختلف کودکان را به خواندن تشویق می‌کند.  

 

کمپین جدید موسسه بوکتراست برای رساندن کتاب به دست کودکان محروم

بیشتر بدانیم:

فواید خواندن داستان قبل از خواب برای کودکان

راهنما

عضویت در کانال تلگرام