ده دلیل کارشناسان دانشگاهی برای هدیه دادن کتاب به مناسبت تعطیلات و عیدها

ده دلیل کارشناسان دانشگاهی برای هدیه دادن کتاب به مناسبت تعطیلات و عیدها

پیشنهادهای سودمند مرکز آموزش به کمک کتاب کودک در دانشگاه ملی لوئیس، برای هدیه کتاب به کودک با توجه به سن او.به پیشنهاد کارشناسان دانشگاه ملی لوئیس (NLU) و مرکز آموزش به کمک کتاب کودک این دانشگاه CTCB) ) مواد خواندنی و کتاب هدیه دهید.

کتاب بیش تر وقت‌ها نادیده گرفته می‌شود. پدر و مادرهایی که به دنبال پرورش مهربانی، ارزش‌های مثبت، هوش و موفقیت در فرزندان خود هستند، می‌توانند با هدیه کتابی به فرزندانشان در فصل تعطیلات، زمینه را برای پرورش این ویژگی‌ها در کودکشان فراهم سازند.

توبی راجپورت، استادیار برنامه‌های خواندن و زبان دانشگاه ملی لوئیس و کتابدار ادبیات کودکان در مرکز آموزش به کمک کتاب کودک این دانشگاه می‌گوید: «هدیه دادن یک کتاب خوب به کودک، جرقه ای است برای علاقه مند کردن او به خواندن و این هدیه در طول سال به او چیزهای زیاد دیگری نیز می‌آموزد. او پیشنهاد می‌کند که پدر و مادرها، خویشاوندان و دوستان، اطمینان یابند که دست کم یکی از هدیه‌های کودکشان کتاب باشد.

راجپوت، همراه با آنی میلر همکار خود، که مدیر پروژه CTCB است، ۱۰ دلیل برای اثبات ضرورت کتاب برای پرورش و رشد کودکان و موفقیت آن‌ها در عرصه زندگی و مدرسه، بیان می‌کنند. آن‌ها همچنین برای کسانی که می‌خواهند کتاب هدیه بدهند ولی از مناسب بودن آن با توجه به سن کودک مطمئن نیستند، پیشنهادهایی دارند که برای بررسی کیفیت کتاب کودکان ۳ ساله، ۴ تا ۸ ساله و ۷ تا ۱۲ ساله سودمند هستند.

از هدهد می‌توانید کتاب‌های باکیفیت و مناسب برای کودک و نوجوان خود تهیه کنید

ده دلیل کارشناسان دانشگاهی برای هدیه دادن کتاب به مناسبت تعطیلات و عیدها

ده دلیل برای این که دست کم یکی از هدیه‌های تعطیلات و عید برای کودک شما کتاب باشد

۱- خواندن کتاب برای کودک، کمک می‌کند که او کارکرد بهتری در مدرسه، کار و زندگی آینده‌اش داشته باشد. خواندن کتاب می‌تواند فعالیتی مشارکتی باشد و به بهبود مهارت‌های تحلیلی و عاطفی کودک بیانجامد، به ویژه اگر شما هنگام خواندن کتاب از او بپرسید که به نظرش بعد چه اتفاقی می‌افتد، یا چرا یک شخصیت به یک روش خاص رفتار می‌کند. این کار نسبت به تماشای فیلم که فعالیتی کنش پذیر و یک سویه است، سود بیش تری دارد.

۲- با توجه به پژوهش‌های استفان کراشن، پژوهشگر آموزشی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، کودکانی که کتاب می‌خوانند، از نظر افزایش گنجینه واژگان و تلفظ واژگان، دستور زبان، درک مطلب و شیوه نوشتن، پیشرفت بیش تری دارند.

۳- عادت به خواندن کتاب از همان سال‌های نخست کودکی، به کودک شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خواندن خوب را راحت تر به دست آورد و به طور طبیعی دانش آموز خوبی در مدرسه باشد.

۴- خواندن داستان می‌تواند سبب تحریک کنجکاوی، تخیل و خلاقیت کودکان شود، که به آن‌ها در سراسر زندگی کمک خواهد کرد.

۵- خواندن کتاب همراه کودکتان، ارتباط عاطفی بین او و شما را عمیق تر می‌کند و سبب می‌شود که شما و فرزندتان اوقات با ارزش و سودبخشی با هم بگذرانید.

۶- خواندن کتاب برای کودکتان، زمانی فراهم می‌کند تا او آرامش پیدا کند، شما را به عنوان یک الگو در زندگی خود در نظر بگیرد، بیش تر به شما احترام بگزارد و به سخنانتان گوش بدهد .

۷- کتاب‌های تصویری می‌توانند به کودک نو پا یا کودک پیش دبستانی شما در یادگیری زبان کمک کنند و به او یاد بدهند که چگونه احساسات خود را بیان کند و حس سرخوردگی را در خود کاهش دهد.

۸- کتاب‌ها و داستان‌ها، موضوع‌هایی مانند طبیعت، علوم، تاریخ و ورزش را در بر می‌گیرند و به فرزند شما در دستیابی به دانش پایه ای کمک می‌کنند.

۹- کتاب‌های داستانی و غیر داستانی می‌توانند به کودک شما کمک کنند تا دنیا را از زاویه دیگری ببیند و همدلی و همدردی در او تقویت شود .

۱۰- کتاب‌ها و داستان‌ها می‌توانند ارزش‌های مثبت و رفتارهای مدنی و شهروندی را در جامعه گسترش دهند، ارزش‌هایی همچون: درستکاری، سخت کوشی، احترام به دیگران، عشق به خانواده و جامعه، بردباری در برابر دیدگاه‌های مخالف، صبر و ... .

درباره دانشگاه ملی لوئیس

دانشگاه ملی لوئیس در سال ۱۸۸۶ بنا نهاده شد و یک دانشگاه ملی ناسودبر است که همه افراد از همه اقوام و ملیت‌ها می‌توانند در آن درس بخوانند. این دانشگاه در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های آموزش، مدیریت، خدمات انسانی، مشاوره، سیاست‌های عمومی و دیگر رشته‌های مربوط به انسان و توسعه جامعه فعالیت دارد. ماموریت این دانشگاه از آغاز به کار خود، فراهم کردن امکان دسترسی به آموزش برای جمعیت بزرگسال، چه مهاجران و چه اقلیت‌ها بوده است، ماموریتی که هم‌چنان ادامه دارد. دانشگاه ملی لوئیس به خاطر پیشینه ویژه خود در آماده سازی آموزشگران، شناخته شده است و در آموزش آموزشگران آینده و رهبران جامعه برای موفقیت در محیط‌های شهری، نقش رهبری دارد. برای اطلاعات بیش تر به سایت، http://www.nl.edu نگاه کنید.

درباره مرکز آموزش به کمک کتاب کودک در دانشگاه ملی لوئیس

مرکز آموزش به کمک کتاب کودک، بخش مشترک میان کتابخانه دانشگاه ملی لوئیس و کالج آموزش ملی دانشگاه لوئیس است. این مرکز به آموزش کودکان و نوجوانان از راه ادبیات دارای کیفیت مطلوب اختصاص دارد و در طول سال به برگزاری نمایشگاه‌های گوناگون، از جمله نمایشگاه‌های تصویرگری، بازتاب رویدادهای فرهنگی و میزبانی نویسندگان منطقه ای می‌پردازد. این مرکز همچنین به پرورش جامعه آموزشگران و پژوهشگران ادبیات کودک اختصاص دارد، تا با توجه به ادبیات چند فرهنگی و بین المللی، که منبع اصلی برای یادگیری درباره جهان است، به ترویج عدالت اجتماعی در برنامه‌های درسی بپردازد و در زمینه گسترش پشتیبانی از کتابداران و آموزشگران فعالیت کند.

در رابطه با این موضوع بیشتر بخوانید:  لطفا به من کتاب هدیه بدهید! چون...​

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳-۱۲-۱۷ ۱۳:۴۰
ویراستار:
گروه ویراستاران کتابک
برگردان:
ساسان میردشتی
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.