روتروت سوزان برنر

Rotraut Susanne Berner
روتروت سوزان برنر
مشخصات
نام: 
روتروت سوزان
نام خانوادگی: 
برنر
نام لاتین: 
Rotraut Susanne
نام خانوادگی لاتین: 
Berner

سوزان بِرنِر (تصویرگر فینالیست برنده جایزه هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۴) در اشتوتگارت آلمان در سال ۱۹۴۸ به دنیا آمد. در دانشگاه مونیخ در رشته طراحی گرافیک تحصیل کرد. پیش از شروع کار در حوزه ادبیات کودک و تصویرگری، سال‌های بسیاری، در زمینه تبلیغات و طراحی گرافیک کار کرد؛ و از سال ۱۹۷۷ در کنار طراحی گرافیک شروع به کار تصویرگری کتاب کرد.

او یکی از برجسته‌ترین و موفق‌ترین تصویرگران آلمان است. آثار او تاکنون جوایز ملی و بین‌المللی بسیاری کسب کرده و به زبان‌های گوناگونی ترجمه شده‌اند.

برنر در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ جزو فینالیست‌های جایزه «هانس کریستین اندرسن» بود و بیش از دو دوره نیز از طرف آلمان نامزد دریافت جایزه یادبود «آسترید لیندگرن» (آلما) شده است.

او تصویرگری است که آثارش از استانداردهای بصری و مفهومی بالایی برخوردارند، تصویرگری که مخاطبان غالباً خردسال خود را به شدت جدی می‌گیرد.

برنر ملهم از سنت تصویرگری آلمان توانسته در آثارش به سبکی شخصی دست یابد، سبکی که به‌ راحتی قابل شناسایی است.

تصاویر او کودکانه و صمیمی هستند و به دلیل ریزه‌کاری‌های بسیار کودک را مدت‌ها درگیر خود می‌کنند. دنیای تصاویر او دنیای اعجاب و کشف و شهود است؛ دنیایی مملو از حرکت، فرم، تخیل و زیبایی. ارتباط میان نوشتار و تصاویر در کتاب‌های بِرنِر تنگاتنگ است، ارتباطی که درک کامل هر یک بدون دیگری میسر نمی‌شود.

برای او کلمات ارزش بالایی دارند و در به تصویر کشیدن آن‌ها دقت بالایی به خرج می‌دهد. تصاویر خلاق، ساده، روایت‌گر و نزدیک به دنیای ذهنی کودکان از ویژگی‌های بارز آثار بِرنِر هستند.

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.