روز جهانی زمین گرامی باد!

روز جهانی زمین گرامی باد!

روز جهانی زمین

امروز ۲۲ آوریل ۲۰۱۷ برابر با شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ «روز جهانی زمین» است که با شعار «سواد محیط‌زیستی و اقلیمی» جشن گرفته می‌شود.

روز جهانی زمین از سال ۱۹۷۰، هر ساله در تاریخ ۲۲ آوریل جشن گرفته می‌شود تا به هر یک از ما یادآوری کند که این زمین و اکوسیستم آن است که زندگی و معاش را برایمان فراهم می‌کند. این روز جهانی همچنین همانگونه که در اعلامیه ریو در سال ۱۹۹۲ بیان شده است، یک مسئولیت جمعی بر دوش انسان‌های روی کره زمین قرار داده است که با ترویج توازن میان طبیعت و زمین، تعادلی عادلانه میان نیازهای اقتصادی، اجتماعی و محیطی برای نسل‌های کنونی و نسل‌های آینده بشریت برقرار کنند.

روز جهانی زمین فرصتی را فراهم می‌کند تا آگاهی عمومی در سراسر جهان درباره‌ی چالش‌های پیش‌روی سلامت سیاره زمین و موجوداتی که بر آن زندگی می‌کنند، افزایش یابد.

شعار امسال روز جهانی زمین، «سواد محیط‌زیستی و اقلیمی» است؛ از این روی که آموزش و پرورش پایه‌ اساسی پیشرفت و ترقی هر جامعه‌ای است. ما نیاز داریم تا شهروندانی مسلط به مفاهیم تغییرات آب و هوایی در سراسر جهان پرورش دهیم و همچنین آگاهی آنان را نسبت به تهدیدهای بی‌سابقه‌ای که این تغییرات برای سیاره زمین داشته است، افزایش دهیم. ما نیاز داریم تا هر شهروندی را با دانسته‌هایی که درباره‌ی محیطزیست به او آموزش می‌دهیم، توانمند سازیم تا این دانسته‌ها الهام‌بخش او برای هر اقدامی در جهت حفظ محیط‌زیست باشند.

شعار «سواد محیط‌زیستی و اقلیمی» تنها یک محرک نیست تا طرفدارانی حامی سیاست‌های محیط‌زیستی ایجاد کند و قوانین و سیاست‌های محیط‌زیستی و آب‌وهوایی را پیش ببرد؛ بلکه محرکی برای شتاب بخشیدن به ایجاد تکنولوژی‌ها و شغل‌هایی حامی محیط‌زیست نیز هست.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ این روز، تاریخچه آن و برنامه‌های مربوط به آن به آدرس زیر مراجعه کنید:

 

روز جهانی زمین

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۲:۰۵
برگردان:
فاطمه بدری
متن سفارشی:

ديدگاه شما