چطور سرگرمی های کم هزینه و لذت بخش برای کودکان داشته باشیم؟

چطور سرگرمی های کم هزینه و لذت بخش برای کودکان داشته باشیم؟

اغلب وقتی می‌خواهم سرگرمی کم هزینه جالبی برای کودکان پیدا کنم دچار مشکل می‌شوم. پیدا کردن فعالیت ارزشمندی که کودکان را سرگرم نگه دارد سخت و سخت‌تر می‌شود. اگرچه خیلی خوب است که از خانه بیرون برویم و فعالیت داشته باشیم، هزینه کلاس‌های ورزشی و هنری و آموزشی می‌تواند به اقتصاد خانواده فشار وارد کند.

سرگرمی های کم هزینه لذت‌بخش برای کودکان

۱.فعالیت‌های داوطلبانه

به کودکانتان یاد بدهید که همیشه همه چیز مرتبط با پول خرج کردن و خرید کردن نیست و ممکن است بعضی افراد تنها از روی مهربانی فعالیتی انجام دهند.
کیک و بیسکوییت درست کنید و به محل نگهداری کودکان ببرید.
به صورت داوطبانه در محلی که غذای رایگان برای افراد بی‌بضاعت تهیه و سرو می‌کند، فعالیت کنید.
​به یکی از همسایگان در تمیز کردن انباری‌اش کمک کنید.

فعالیت‌های داوطلبانه معمولاً هزینه بسیار اندکی دارند ولی دستاوردهای بزرگی به همراه می‌آورند که باعث ایجاد حس خوشحالی و همچنین رشد در کودکانتان می‌شود.

۲.مسابقه جستجو در طبیعت

به پیک‌نیک در یک پارک محلی بروید و لیستی از مواردی که کودکان باید دنبال آن‌ها بگردند تهیه کنید. لیست شما می‌تواند شامل میوهٔ درخت کاج، برگ درخت چنار، سنجاب، پرنده و یا هر چیز دیگری که به ذهن شما می‌رسد، باشد. اولین کودکی که همه موارد لیست را پیدا کند می‌تواند انتخاب کند بعد از پارک کجا بروید؛ مثلاً بستنی فروشی یا کافی شاپ. اگر به دنبال موارد جالب برای لیستتان هستید، می‌توانید در اینترنت هم جست‌وجو کنید.

۳.اختراعات بازیافتی

اگر کودکانتان خلاق هستند، این گزینه خوبی‌ست. چیزی از سطل چیزهای بازیافتی انتخاب کنید و از آن‌ها بخواهید آن را تبدیل به چیز جالب و به دردبخوری کنند. مثلاً از قوطی شیر برای پرنده‌ها ظرف غذا درست کنند و یا با جعبه‌ها قلعهٔ بازی بسازند. این سرگرمی نه تنها به آن‌ها آموزش استفاده مجدد از چیزها را می‌دهد، لحظات بسیار شادی هم برای‌شان به همراه دارد.

۴.طراحی یک رمان گرافیکی یا کمیک استرپ

لازم نیست هنرمند باشید تا بتوانید این کار را انجام دهید. گاهی نقاشی‌های ساده جذاب‌ترند. یک ایده داستانی با شخصیت‌های آن را در ذهن بپرورانید. اگر کودکانتان هنوز نمی‌توانند بنویسند، می‌توانید قسمت نوشتن را بر عهده بگیرید. این فعالیت، سرگرمی کم هزینه و بسیار جالبی است.

۵.دیدارهای هفتگی از کتابخانه

هفته‌ای یک‌بار به کتابخانه بروید و برای هر کدام از اعضای خانواده کتابی به امانت بگیرید. کتابخانه‌ها گاهی بخش‌های آموزشی و کودک قوی‌ای دارند و اغلب اتاقی برای تماشای فیلم در آن‌ها وجود دارد. گاهی هم در آنجا کارگاه‌هایی برگزار می‌شود که می‌توانید در کنار کودکتان از آن‌ها لذت زیادی ببرید. در خانه هم می‌توانید کلوپ کتاب خانوادگی خود را راه بیندازید و در مورد کتابی که خوانده‌اید با هم گفت‌وگو کنید. واضح است که باید کتاب‌های کودکان را مطالعه کنید! نگران نباشید قطعاً لذت زیادی خواهید برد.

سرگرمی‌های بسیاری هستند که می‌توانید با کودکتان انجامش دهید و هزینه زیادی در بر ندارند. همین که آن‌ها را به پارک ببرید و توپی به آن‌ها بدهید هم به قدر کافی لذت‌بخش خواهد بود. برای کودکانتان از خاطرات کودکی خودتان تعریف کنید و با این کار تمرکز آن‌ها از بازی کامپیوتری‌شان یا بازی با تلفن همراه به سمت شما جلب می‌شود.

می‌بینید؟

سرگرمی های کم هزینه زیادی وجود دارند که می‌توانید با کودکانتان از آن‌ها لذت ببرید. سرگرمی کم هزینه و جذاب مورد علاقه شما چیست؟

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷-۰۵-۰۳ ۱۹:۵۸
برگردان:
مهسا علی میرزایی
متن سفارشی:

عضویت در کانال تلگرام