فرصت شناختن بیشتر پنگوئن‌ها در «روز جهانی پنگوئن‌ها»

فرصت شناختن بیشتر پنگوئن‌ها در «روز جهانی پنگوئن‌ها»

هر سال هم‌زمان با مهاجرت پنگوئن‌ها به سمت شمال، در روز ۲۵ آوریل مصادف با ۵ اردیبهشت، «روز جهانی پنگوئن‌ها» گرامی داشته می‌شود.

پنگوئن را کمتر کودکی است که نشناسد. این پرنده شخصیت بامزه انیمیشن‌ها و کتاب‌های مختلفی بوده است. شکل و شمایل و شیوه‌ی راه رفتن پنگوئن تصویری به یادماندنی در ذهن کوچکترها و بزرگ‌ترهاست.

پنگوئن‌ها را بهتر بشناسیم:

پنگوئن‌ها پرندگانی بدون پرواز هستند که اغلب در قطب جنوب زندگی می‌کنند. البته بر خلاف تصور ما، همه‌ی پنگوئن‌ها ساکن قطب جنوب و دوست‌دار یخ و برف نیستند. برخی از انواع پنگوئن‌ها در مناطق گرم‌تر نیم‌کره‌ی جنوبی کره‌ی زمین زندگی می‌کنند و لانه‌هایشان را در دل خاک ساحلی یا زیر بوته‌ها حفر می‌کنند تا از دمای بالای هوا در امان باشند. در دنیا ۱۷ گونه پنگوئن زندگی می‌کنند که بزرگ‌ترین آن‌ها پنگوئن امپراتور با حدود ۱ متر و کوچک‌ترین آن‌ها پنگوئن آبی کوچک با حدود ۴۰ سانتی‌متر قد است.

 

روز جهانی پنگوئن‌ها

 

در تقویم روز دیگری نیز به پنگوئن‌ها اختصاص یافته است. ۲۰ ژانویه مصادف با ۳۰ دی‌ماه که «روز جهانی آگاهسازی درباره‌ی پنگوئن‌ها» نام دارد.

به مناسبت «روز جهانی پنگوئن‌ها» همراه با کودکان‌تان کتاب‌های پنگوئنی بخوانید. تعدادی از این کتاب‌ها، کتاب‌های علمی و اطلاعاتی هستند که به کمک‌شان با زندگی این پرندگان شگفت‌انگیز بیشتر آشنا خواهید شد و برخی داستان‌هایی هستند که در آن‌ها پنگوئن یکی از شخصیت‌های داستان است. به کمک این کتاب‌ها می‌توانید کودکان‌تان را به پنگوئن‌ها علاقمند کنید.

کتاب‌های پیشنهادی برای «روز جهانی پنگوئن‌ها»

 

 

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۳:۰۸
برگردان:
صفورا زواران حسینی
متن سفارشی:

ديدگاه شما