فراخوان مسابقه بین‌المللی نقاشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

فراخوان مسابقه بین‌المللی نقاشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

فراخوان مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان تهران منتشر شد.

هشتمین مسابقه و نمایشگاه دو سالانه بین‌المللی نقاشی کودکان و نوجوانان تهران در سال ۱۳۹۵ به موضوع «آب» به عنوان یکی از جلو‌های زیبایی و طراوت جهان هستی، اختصاص یافته است. این مسابقه‌ با موضوع «آب» و موضوع «آزاد» و با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان سراسر جهان با راه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب و آشنایی با پیامدهای ناشی از وقوع بحران آب، از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

مسئله‌ی آب در حال حاضر یکی از چالش‌های مهم و جدی در جهان است و امروزه عواملی از قبیل تغییر شرایط آب و هوایی، گسترش روزافزون جمعیت و استفاده نابهنجار و غیر اصولی از منابع آبی، این نعمت حیات‌بخش را در خطر کاستی شدید قرار داده است.

«همه موجودات هستی (پرندگان، حیوانات، گیاهان و...) حق استفاده از آب را دارند»، «همه ما موجودات زنده در حفظ منابع آبی نقش داریم»، «من هم در مصرف درست آب مسئولم»، «درست استفاده کردن از آب را به یکدیگر یاد بدهیم» و «در هنگام گردش در طبیعت برای تمیز نگه داشتن آب چشمه‌ها و رودخانه‌ها تلاش کنیم» از جمله موضوع‌های این مسابقه بین‌المللی است.

بر اساس فراخوان منتشر شده به دو زبان فارسی و انگلیسی، شرکت کنندگان در چهار گروه سنی ۴ تا ۶ سال، ۷ تا ۹ سال، ۱۰ تا ۱۲ سال و ۱۳ تا ۱۶ سال می‌توانند آثار خود را با تکنیک آزاد (گواش، پاستل، آبرنگ، مداد رنگی، کلاژ، چاپ و ...به جز کلاژ برجسته) به دبیرخانه جشنواره بفرستند.

اندازه آثار باید دست‌کم ۲۱ در ۲۹ و در نهایت ۵۰ در ۷۰ باشد، از هر شرکت کننده تنها یک اثر پذیرفته می‌شود و روی آثار چیزی نباید نوشته شود و باید بدون قاب باشد. شرکت کنندگان باید فرم شناسنامه اثر را خوانا تکمیل کنند.

کودکان و نوجوانانی ایرانی تا اول مهر و شرکت‌کنندگان خارجی تا ۱۵ مهر ۱۳۹۵ (۶ اکتبر ۲۰۱۶) فرصت دارند تا آثار خود را بفرستند.

 فرم شناسنامه اثر را از پیوست دریافت کنید.

نشانی: ایران، تهران، خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
تلفن:‌ ۸۸۹۵۱۵۰۳ 
نمابر: ۸۸۹۷۱۳۱۶ 
 

اطلاعات:
فایل های ضمیمه:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۰۹:۵۱
نویسنده:
گروه خبر کتابک
منبع:
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
متن سفارشی:

ديدگاه شما