وقتی سگ دنبالت کرد از دیگران کمک بخواه

عنوان لاتین
‏‫‬‭Rude Piglet Marqueenase

وقتی سگ دنبالت کرد از دیگران کمک بخواه یکی از داستان‌های عامیانه مربوط به قبیله زولو است که در جمهوری آفریقای جنوبی زندگی می‌کنند.

این کتاب داستان طنزی درباره رفتار بی‌ادبانه بچه خوک شروری است به نام مکینسه.

در یک بعدازظهر گرم تابستانی به هر کلکی شده برای گردش از خانه بیرون می‌زند. او هر کسی را که سر راهش می‌بیند، مسخره می‌کند و برای الاغ، لاک‌پشت و قورباغه یادگاری‌هایی کثیفی می‌گذارد؛ اما به زودی به آن‌ها احتیاج پیدا می‌کند؛ سگی به او حمله می‌کند و مکینسه از آن‌ها تقاضای کمک می‌کند؛ اما آیا کسانی که دلشان را شکسته است به او کمک خواهند کرد؟

وقتی سگ دنبالت کرد از دیگران کمک بخواه یکی از داستان‌های منتشر شده در مجموعه داستان‌هایی برای فکر کردن است که اهمیت احترام به دیگران را مطرح می‌کند.

 مجموعه داستان‌هایی برای فکر کردن 

این مجموعه شامل داستان‌هایی از کشورها و فرهنگ‌های مختلف است که تصاویری متناسب با فرهنگ تصویری هر کشور داستان‌ها را همراهی می‌کند. در این مجموعه، داستان‌های کلاسیک با اندیشه‌های عمیق فلسفی پیوند خورده است و خواننده به سفری شگفت‌انگیز در جهان فلسفه می‌رود. این داستان‌ها ما را در تجارب انسان‌های دیگر شریک می‌کنند و موضوعات تازه‌ای را برای فکر کردن در دسترس ما می‌گذارند.

در پایان هر کتاب اطلاعاتی در چند بخش آمده است. در بخش «درباره داستان» اطلاعاتی درباره داستان اصلی و سرزمینی که داستان به آن تعلق دارد ارائه شده است. در بخشی دیگر مفهوم اصلی کتاب مانند دوستی یا اعتماد مطرح شده و در بخش سؤال‌ها، پنج پرسش مطرح می‌شود که سه سؤال برای سنجش میزان درک کودک از داستان است و در دو سؤال دیگر هم کودک را تشویق می‌کند خود را جای شخصیت‌های داستان بگذارد.

کودکان و بزرگ‌سالان می‌توانند به موضوعات مطرح شده در این داستان‌ها فکر کنند و همچنین می‌توانند به صورت گروهی درباره پرسش‌های پایان کتاب بحث و گفت‌وگو کنند.

وقتی سگ دنبالت کرد از دیگران کمک بخواه، درنا، شایعه مثل پر همه جا پخش می شود، آستین نو بخور پلو و سگ نگهبان و گرگ چمنزار از کتابهای این مجموعه است.

 

وقتی سگ دنبالت کرد از دیگران کمک بخواه

 

برگردان
زهرا یوسفی راد
تصویر اضافی
تصویرگر
Gyeong-rae Yoo, کیانگ‌ر یو
تهیه کننده
شبنم عیوضی
سال نشر
۱۳۹۵
ناشر
نویسنده
Eun-suk Jeong, یون‌سوک چانگ
Submitted by editor on