پنگوئن و میوه‌ درخت کاج؛ قصه دوستی

عنوان لاتین
Penguin and Pinecone: a friendship story

کتاب «پنگوئن و میوه درخت کاج» داستان درباره‌ی پنگوئن کوچکی است که یک میوه‌ی کاج پیدا می‌کند. او نمی‌داند چیست ولی با آن دوست می‌شود. وقتی متوجه می‌شود میوه‌ی کاج از سرما می‌لرزد برای او شال‌گردن می‌بافد. پدربزرگ او را راهنمایی می‌کند و توضیح می‌دهد که جای کاج، جنگل‌های دور است. او باید راهی سفری شود تا کاج را به جای اصلی‌اش برساند.

در جنگل پنگوئن دوست خود را در بستری از برگ‌های سوزنی قرار می‌دهد و دور آن با سنگ‌ریزه‌ها یک قلب به نشانه‌ی دوستی و محبت می سازد و برمی‌گردد. اما لحظه‌ای از یاد دوستش غافل نیست و به او فکر می‌کند و در خیالش او را می‌بیند که بزرگ شده است. ولی باید به سراغ دوستش برود و با چشم خود بزرگ شدنش را ببیند. فکر می‌کنید وقتی به آن‌جا می‌رسد او با چه روبه‌رو می‌شود؟

درخت کاجی که شالی دور گردنش است و قلبی که با سنگ دور او کشیده شده. دو دوست از دیدن هم بسیار خوشحال و شادمان می‌شوند و با هم بازی می‌کنند. ولی ماندن در آن‌جا برای پنگوئن مناسب نیست و او باید برود. پنگوئن از این که باید دوست خودرا ترک کند بسیار غمگین است، درخت کاج هم همین‌طور. پنگوئن از برگ‌های سوزنی کاج که با خود به خانه آورده است محل خوابی به شکل قلب، برای خود درست می‌کند و به این ترتیب دوستش همیشه همراه اوست. 

درباره کتاب پنگوئن و میوه درخت کاج

پنگوئن و میوه‌ی درخت کاج داستانی است لطیف در ستایش دوستی و مهربانی. کودکان همچنین با خواندن این کتاب، به تفاوت زیستی جانداران پی می‌برند و می‌آموزند که محل زیست پنگوئن منطقه‌ی سردسیری است و درختان کاج در جای مرطوب و معتدل می‌رویند. 

پنگوئن و میوه درخت کاج

 

 

برگردان
رضی هیرمندی
تصویر اضافی
تصویرگر
Salina Yoon , سلینا یون
تهیه کننده
فاطمه مرتضایی‌فرد
سال نشر
۱۳۹۴
نویسنده
Salina Yoon , سلینا یون
ویراستار
شراره وظیفه‌شناس
Submitted by editor3 on