یک کاردستی ساده به افتخار دانش آموز نوجوان خود بسازید!

عنوان لاتین:
Make a "Study Time" Door Hanger

با شروع سال تحصیلی جدید، به افتخار دانش آموز نوجوان خود یک پروژه هنری ساده و جالب را انجام دهید. انجام این کار برای هر کسی جالب است ولی می تواند هیجان انگیز تر باشد اگر به عنوان یک کار گروهی انجام شود.  تنها چیزی که لازم است چند وسیله ساده و اندکی تخیل است!

به چه وسایلی نیاز داریم؟

  • کاغذ اسفنجی (فوم) مخصوص کاردستی (موجود در بیشتر فروشگاه های وسایل هنری). شما می توانید این کاغذ را در اندازه مورد نظر خود ببرید.
  • قیچی
  • چسب مایع
  • کاغذهای اسفنجی (فوم) شکل دار (به شکل ستاره، قلب، توپ فوتبال، ماشین و ... می توانید شکل مورد نظر را از فوم ببرید)
  • رنگ اکلریک فشاری
  • ماژیک
  • اکلیل (به دلخواه)

چگونه کاردستی را بسازیم؟

فوم را به شکل یک کارت آویز که برای آویختن بر در اتاق مناسب است، ببرید. دقت کنید که اندازه کارت را به اندازه لازم بزرگ بگیرید تا از دور هم دیده شود. در بالای این کارت، یک دایره کوچک نیز ببرید تا بتوان کارت را به در آویخت. 

از فرزندتان بخواهید تا با یک ماژیک غیروایت برد، پیامی را با حروف بزرگ و خوانا روی فوم بنویسد. جمله ای مانند: " لطفا سکوت کنید. من در حال مطالعه هستم"، یا " دانش آموز مشغول کار است "  و یا "زمان مطالعه است"، مطمئن شوید که حروف به اندازه کافی خوانا هستند که از فاصله هم خوانده شوند.

وسایل تزیینی و رنگ ها را روی زمین پهن کرده و به فرزند خود اجازه دهید که خود از بین آنها انتخاب کند. عکس برگردان هایی که به شکل ستاره اند هم مورد علاقه دختر بچه ها و هم پسر بچه ها هستند. شما همچنین می توانید شکل های دیگری مانند عکس برگردان های ساده یا اکلیلی که در بیشتر مغازه ها یافت می شوند طبق علاقه فرزندتان تهیه کنید. این تزئینات را بر روی فوم بچسبانید. 

در اتمام کار، از فرزندتان بخواهید تا دور حروف را با رنگ اکرلیک فشاری رنگ آمیزی کند.  می توان از رنگ برای گذاشتن نقطه در قسمت های مختلف کار یا برای کشیدن شکل های گوناگون استفاده کرد. درنگ کنید تا رنگ ها کاملا خشک شوند: چه چیزی می تواند ناراحت کننده تر از چهره ناامید فرزندتان باشد که یک ساعت برای ساختن کاردستی اش تلاش کرده و حالا کاردستی اش پر از لکه های رنگی شده است؟ 

اکنون فرزند شما دارای یک کار دستی قابل استفاده است که می تواند به پشت در اتاقش بیاویزد و از آن در سراسر سال تحصیلی یا حتی بیشتر، لذت ببرد.

برگردان:
گروه مترجمان کتابک/سمندیس حاجی منشی
ویراستار:
گروه ویراستاران کتابک
Submitted by admin on