نمایش تصویرگری‌های فرشید مثقالی در نمایشگاه آثار برندگان جایزه‌ اندرسن

نمایش تصویرگری‌های فرشید مثقالی در نمایشگاه آثار برندگان جایزه‌ اندرسن

تصویرگری‌های فرشید مثقالی در میان آثار برندگان پنجاه سال جایزه‌ هانس کریستین آندرسن در شهر تایپه کشور تایوان به نمایش گذاشته شد.

به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این نمایشگاه به مناسبت پنجاهمین سالگرد مسابقه‌ بین‌المللی هانس کریستین آندرسن در کشور تایوان برپا شده و منتخبی از آثار تصویرگرانی که در این سال‌ها موفق به دریافت این جایزه شده‌اند در آن به نمایش گذاشته شده است.

 

فرشید مثقالی

آثار تصویرگری فرشید مثقالی، تنها برنده‌ ایرانی این مسابقه نیز در میان این آثار قرار گرفته که این تصویرها از کتاب‌ها‌ی «ماهی سیاه کوچولو»، «تو را من چشم در راهم»، «شهر ماران»، «من و خارپشت و عروسکم»، «جمشیدشاه»، «آرش کمان‌گیر»، «مازن» و «پسرک چشم‌آبی و قهرمان» انتخاب شده است.

نمایشگاه آثار برندگان پنجاه سال جایزه‌ هانس کریستین آندرسن به مدت دو ماه از ۲۹ تیر تا ۳۰ شهریور ۹۵ (۱۹ جولای تا ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۶) در شهر تایپه کشور تایوان پذیرای بازدیدکنندگان است. همچنین در ادامه این نمایشگاه به مدت سه سال به‌صورت سیار در کشورهای مختلف جهان برپا خواهد شد.

جایزه هانس کریستین آندرسن، هر دو سال یک‌بار از طرف دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) در دو گروه به مولفان و تصویرگران ادبیات کودک تعلق می‌گیرد.

نمایشگاه سیار هانس کریستین آندرسن در جهت رشد و ترقی هنرمندان راه‌اندازی شده و به تایید دفتر بین‌المللی کتاب (IBBY) رسیده است. هدف این نمایشگاه آشنایی مردم جهان با اقدامات صورت گرفته از سوی دفتر بین‌المللی کتاب(IBBY)  برای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در سراسر جهان است.

 

ماهی سیاه کوچولو

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۳:۲۶
منبع:
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.