پیتر اچ رینولدز

Peter H.‎ Reynolds
پیتر اچ رینولدز
مشخصات
نام: 
پیتر اچ
نام خانوادگی: 
رینولدز
نام لاتین: 
Peter H.‎
نام خانوادگی لاتین: 
Reynolds

پیتر. اچ. رینولدز، نویسنده و تصویرگر کانادایی به سبب آثاری که درباره ی زیبایی شناسی، خلاقیت و ابراز وجود برای کودکان نوشته است، شناخته شده است.

او در سال ۱۹۶۱ زاده شد و از ۷ سالگی شروع به نوشتن و انتشار داستان کرد و با کمک دستگاه زیراکس پدرش وهمراهی برادر دو قلویش به تهیه‌ی روزنامه دیواری پرداخت.

او در دانشگاه ماساچوست به تحصیل پرداخته و در ۱۹۸۳ جایزه سال بهترین دانشجوی ارتباطات را از آن خود کرده است. پدر و مادرش افرادی جست و جوگر، اهل پژوهش و فرهنگ دوست بودند وعلاقه مند به سفر. پدر بزرگش در یک سفر با کشتی از انگلستان، شهر همیلتون در نیوزیلند را کشف کرد و حرف H که اسم میانی پیتر است از مخفف نام همین شهر گرفته شده است. هم اکنون مجسمه‌ای از پدر بزرگ در آن شهر وجود دارد.

پیتر تاکنون ۶۵ کتاب نوشته، اما به گفته خودش ۱۰۰ ایده دیگر هم در سر دارد. او علاوه بر نوشتن داستان و تصویرگری آن به تهیه فیلم متحرک آموزشی نیز علاقه مند است و آن را به شکل حرفه‌ای انجام می‌دهد.

او کتاب «نقطه» را  بیش از همه‌ی آثارش دوست دارد و می گوید: «دلم می‌خواهد ببینم این کتاب چگونه دیگران را ترغیب می‌کند تا جسارت به خرج دهند و اثری از خود به جای بگذارند. داستان نقطه کشف روح خلاقی است که در درون همه‌ی ما پنهان است.»

زندگی او وقف کمک به کودکانی است که از مسیر اصلی خارج شده اند. او معتقد است خود او یکی از آن‌هاست و در کلاس هفتم یک اتفاق عجیب زندگی او را دگرگون کرده است. همه‌ی کودکان آن قدر خوشبخت نیستند که توانایی‌هایشان توسط پدر و مادر و آموزگار شناخته شود، اما در مورد او این معجزه رخ داد. یک آموزگار بی نظیر از او خواست به جای توجه به درس، نقاشی بکشد. او به جای تنبیه به خاطر بی‌توجهی به درس، از او خواست در قالب طراحی و با استفاده از هنر و قصه‌گویی به دانش آموزان در یادگیری مفاهیم ریاضی کمک کند. او می گوید :«اگر هنر من بتواند کودکانی را که از مسیر اصلی دور شده اند، باز گرداند، زندگی من معنا پیدا می کند.»

پیتر به کلمات ایمان دارد و دوست آن هاست. او می گوید :«اگر می خواهیم کودکان چیزی یاد بگیرند، کتاب بخوانند و بنویسند باید به بازی دعوتشان کنیم. بازی با کلمات، بر صفحه‌ی سفید. صفحه‌ای که از افکار و آفریده‌های خودشان پر می‌شود.»

 

 

 

 

 

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.