کتاب‌فروشی باز باران (رشت)

کتاب‌فروشی باز باران (رشت)

«بازباران» موسسه‌ای فرهنگی و ناسودبر است که روی یک ایده‌ی کوچک اما زیبا با نماد «توپ و کتاب» کار می‌کند. این موسسه در شهررشت –شهر باران- در استان گیلان تأسیس شده و از بهمن‌ماه ۹۴ فعالیت خود را آغاز نموده است.

کتابفروشی باز باران

کتابفروشی باز باران

حمید وثیرش، موسس و حامی «بازباران» که از چهره‌های فرهنگی و با سابقه‌ی فعال در حوزه‌ی ادبیات کودکی است متأثر از جمله ی گابریل گارسیا مارکز شعار موسسه‌ی خود را انتخاب نمود؛ جمله‌ای با این مضمون: « به هر کودکی دو بال می‌دادم اما رهایش می‌کردم تا خود پرواز را بیاموزد». این جمله شعار بازبارانی‌ها را ساخت! «توپ» نماد بازی و تکاپوی شیرین کودکی و «کتاب» نماد دانایی و آگاهی.

حامی بازباران با همه‌ی دشواری‌ها و ناهمواری‌های زندگی در این جهان پرآشوب، هنوز و همیشه به کودکان امیدوار است و معتقد است که اگر تغییری برای رسیدن به حال خوب جهان متصور باشیم، این تغییر به دست کودکان امروز رقم خواهد خورد.

کتابفروشی باز باران

کتاب‌فروشی باز باران

کتاب‌فروشی باز باران تلاش می‌‌کند کتاب‌های با کیفیت حوزه‌ی کودکی فهرست‌های معتبری چون لاکپشت پرنده، شورای کتاب کودک، کتابک، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را تهیه و در دسترس مربیان، والدین و کودکان و نوجوانان قرار دهد. این مجموعه علاوه بر این، با برپایی نمایشگاه کتاب در مدارس، سعی در رساندن کتاب‌های با کیفیت به جمع دانش آموزان داشته است؛ اما آن‌چه کتاب‌فروشی باز باران را به تلاشی بیش از « صرفا کتابدار و کتاب‌فروش» بودن ترغیب می‌کند، فعالیت‌های ترویج فرهنگ مطالعه و بازی در مناطق کمتر برخوردار استان گیلان و ایران است. اهدای کتاب و وسیله‌ی ورزشی، قصه خوانی، طرح چیستان و برگزاری مسابقه میان کودکان در فضای ساده ولی پر مهر مناطق روستایی از جمله اقدامات ترویجی بازبارانی هاست.

کتابفروشی باز باران

آدرس کانال تلگرام کتاب کودک و نوجوان باز باران در شهر رشت: BaazBaaraan@

معرفی کتاب‌فروشی‌های کتاب کودک در سرار کشور:

راهنما
نشانی: 
گیلان، رشت، بلوار دیلمان، مرکر خرید دیلمان, طبقه‌ی همکف، واحد ۳۸
تلفن: 
۰۹۱۱۶۷۰۳۰۰۸
نوع محتوا: 
مکان

ديدگاه شما