فهرست کتاب‌فروشی‌های کودک و نوجوان در ایران

زیر دسته بندی ها
«بازباران» موسسه‌ای فرهنگی و ناسودبر است که روی یک ایده‌ی کوچک اما زیبا با نماد «توپ و کتاب» کار می‌کند. این موسسه در شهررشت –شهر باران- در استان گیلان تأسیس شده و از بهمن‌ماه ۹۴ فعالیت خود را آغاز نموده است.
سه شنبه, ۳۰ خرداد
کتاب کودک و نوجوان شب‌تاب (کتاب‌فروشی شب‌تاب) از اسفندماه سال ۱۳۹۴ در شهر بابل شروع به کار کرد. این کتاب‌فروشی کتاب‌های دستچین شده و منتخب را ویژه  کودکان و نوجوانان فراهم کرده است. کتاب‌ها در این فروشگاه بر اساس رده سنی و موضوعات مختلف مانند داستان، ادبیات کهن، هنر و سرگرمی، محیط زیست، علمی و دانستنی، تاریخ، جغرافیا، فلسفه، روانشناسی، کتاب‌های مرجع و کتاب‌های کار با کودک و نوجوان در قفسه‌های جداگانه طبقه بندی شده است.
سه شنبه, ۲۳ خرداد
کتاب‌فروشی بامدادان در سال ١٣٨٥ در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان در اصفهان به سرپرستی مریم زیدانی، عضو انجمن دوستداران ادبیات کودک و نوجوان اصفهان تاسیس شده است. کتاب‌های عرضه شده در این فروشگاه براساس کتاب‌شناسی شورای کتاب کودک و از انتشارت گوناگون مانند موسسه پژوهشی کودکان دنیا، موسسه مادران امروز، چیستا، پیک ادبیات، چشمه، افق و ... است. این فروشگاه در آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌های کودک و نوجوان، نمایشگاه کتاب نیز برگزار می‌کند.
چهارشنبه, ۲۶ مرداد
فروشگاه آشیانه کودک و نوجوان شامل کتا‌ب‌های برگزیده، ویژه گروه سنی کودک و نوجوان و خانواده‌ها و نیز اسباب بازی‌های گزینش شده برای گروه‌های سنی گوناگون است.
یکشنبه, ۱۷ مرداد
در فروشگاه خانه کتابدار کتاب‌هایی ارائه و عرضه می‌شوند که کارشناسان شورای کتاب کودک و کتابک بررسی و معرفی کرده باشند.
پنجشنبه, ۲۷ اسفند
فروشگاه افرا کتاب از خرداد ۸۸ فعالیت خود را در حوزه‌های گوناگون از جمله ادبیات کودکان و نوجوانان آغاز کرده است. این کتاب فروشی به صورت آنلاین نیز سفارش کتاب می‌پذیرد و با پیک یا پست سفارشی کتاب مورد نظر خریدار را می‌فرستد.
چهارشنبه, ۲۶ اسفند
انتشارات چشمه فعالیت خود را برای انتشار کتاب از سال ۱۳۶۴ شروع کرد. مدیر این انتشارات حسن کیائیان است که در چند دوره رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران نیز بوده ‌است. انتشارات چشمه یک سال قبل از شروع کار نشر، کتاب‌فروشی خود را در خیابان کریم‌خان تهران افتتاح کرد که اکنون یکی از کتابفروشی‌های پر رفت‌وآمد در شهر تهران به شمار می‌رود. انتشارات چشمه از زمان تأسیس در حوزه‌های مختلف هنر و ادبیات مانند داستان، شعر، نمایشنامه، فیلمنامه، سینما، تحقیقات ادبی، متون کهن، فلسفه، علوم اجتماعی، اسطوره و تاریخ فعالیت کرده‌است. 
چهارشنبه, ۲۶ اسفند