لورن چایلد

Lauren Child
لورن چایلد
تهیه کننده: 
شبنم عیوضی
مشخصات
نام: 
لورن
نام خانوادگی: 
چایلد
نام لاتین: 
Lauren
نام خانوادگی لاتین: 
Child

لورن چایلد از تصویرگران موفق انگلیسی است. او در دانشگاه پلی تکنیک منچستر و مدرسه هنر لندن در رشته هنر تحصیل کرده است.

لورن چایلد از نویسندگان و تصویرگران پرفروشی است که جایزه‌های بسیاری را دریافت کرده است. او برنده جایزه مقام افتخاری ادبیات کودکان انگلستان ۲۰۱۷-۲۰۱۹ است و یکی از فعالیت‌هایش در این مقام راه‌اندازی جایزه تصویرگری شعر لورن چایلد برای تصویرگران ۱۸-۲۵ سال است.

لورن چایلد از کسانی است که به سواد دیداری و کیفیت کتاب‌های تصویری کودکان بسیار اهمیت می‌دهد. او همچنین علاقه‌مند است که کودکان و بزرگ‌سالان را به خلاقیت تشویق کند. لورن سرپرست «خانه تصویرگری» است که کوئنتین بلیک، برنده سابق جایزه مقام افتخاری ادبیات کودکان انگلستان، آن را راه اندازی کرده است. لورن در سال ۲۰۰۸ به خاطر همکاری در پروژه آموزش کودکان محروم از تحصیل از سوی یونسکو به عنوان هنرمند سفیر صلح انتخاب شد.

کتاب کودک

لورن کارش را در حوزه ادبیات کودکان با انتشار دو کتاب در سال ۱۹۹۹ آغاز کرد. در سال ۲۰۰۰ جایزه کیت گرین وی را به خاطر کتاب «من هیچ وقت به گوجه فرنگی لب نمی‌زنم»، جلد اول از مجموعه داستان‌های چارلی و لولا دریافت کرد که یکی از برجسته‌ترین جایزه‌های ادبیات کودک در حوزه تصویر است. در سال ۲۰۰۵ از مجموعه چارلی و لولا انیمیشنی ۷۸ قسمتی ساخته شد که چهار جایزه بفتا را از آن خود کرد.

در ایران چندین جلد از مجموعه چارلی و لولا مانند «بگو سیب»، «ببخشید این کتاب مال من است»، «نه من برنده شدم»، دوست ندارم دندان لقم بیفتد» و «مسابقه سبز» منتشر شده است. «کی از کتاب بد گنده می ترسد» و «مواظب گرگ های تو کتاب قصه باشید» از دیگر کتاب های لورن چایلد است که به فارسی ترجمه شده است.

از آثار دیگر لورن مجموعه کلاریس بین و مجموعه رابی ردفورد است.

لورن چایلد در خلق تصاویر طنزآمیزش از آب رنگ و کلاژ تکه‌های مجلات و عکس استفاده می‌کند.

لورن چایلد

راهنما

ديدگاه شما