موزه و کتابخانه در قصر ویسم

موزه و کتابخانه در قصر ویسم

موزه ی کتاب های تصویری در قصر ویسم تنها موزه درنوع خود، در اروپاست که به جمع آوری کتاب های تصویری قدیمی و جدید و هنری می پردازد. در سال ۱۹۸۲، ویلهم آلسلبن Wilhelm Asleben، یکی از بازرگانان شهر ترویسدورف  Troisdorf، مجموعه ی خود را که شامل ۳۰۰ طراحی و کتاب تصویری قدیمی، چاپ های سنگی، کنده کاری روی چوب و هزاران کتاب دیگر بود، به این شهر اهدا کرد. اهدای این مجموعه ی نفیس به شهر ترویسدورف سبب تاسیس این موزه شد. با خرید کتاب های تصویری و دریافت مجموعه های ارزشمند دیگر، این موزه گسترش یافت.

 

موزه و کتابخانه در قصر ویسم

در کنار این موزه، کتابخانه ای با بیش از ۳هزار کتاب تصویری جدید هست که علاقه مندان به این نوع کتاب ها را به خود جلب می کند. بازدید کنندگان خردسال می توانند در اتاق بازی ای که برای آنها در نظر گرفته شده است به بازی بپردازند. کمی بزرگتر ها  و  بزرگترها می توانند در سالن مطالعه ی این کتابخانه که در بالای یکی از برج ها قرار دارد، کتاب های مورد علاقه ی خود را  بخوانند و از منظره ای زیبا و طبیعی لذت ببرند.

 

موزه و کتابخانه در قصر ویسم

این موزه، تنها چهار بار در سال مجموعه ی نفیس خود را به نمایش عام می گذارد، اما هر سال بین هشت تا ده نمایشگاه ویژه در رابطه با کتاب های تصویری و تصویرگران بر پا می دارد. این نمایشگاه ها در معرفی هنرمندان تصویرگر نقش مهمی ایفا می کنند. 

 

راهنما
کتابخانه های کودک و نوجوان: 

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.