ما هم مثل غورغوری کوچولو، بزرگ می‌شویم!

ما هم مثل غورغوری کوچولو، بزرگ می‌شویم!

 

  • مکان: هرمزگان – قشم –روستای کاروان – بلندخوانی در منزل
  • تاریخ اجرا: اسفند ۹۸
  • مربی - بلندخوان: زینب نادری
  • نام کتاب: غورغوری کوچولو بزرگ می‌شود!- اثر جولیا نوفری - انتشارات: مبتکران

 

دم عید است و هنگام خانه‌تکانی. امروز وقتی دخترم فاطمه به سراغ کمد لباس‌های‌اش رفت، لباسی که خیلی دوست داشت برای‌اش کوچک شده بود! خیلی غمگین شد، چون به این لباس علاقه زیادی داشت. می‌گفت: «چرا بزرگ شدم! کاش کوچک می‌ماندم و لباس‌ هنوز اندازه‌ام بود.» 

وقتی ناراحتی دخترم را دیدم فکر کردم الان بهترین فرصت است که باز به سراغ کتابخانه‌ی کوچک‌مان برویم. همیشه از هر فرصتی برای آموزش غیرمستقیم مفاهیم و مهارت‌های جدید به کودکان استفاده می‌کنم! لابه‌لای کتاب‌ها چشم‌ام به کتاب «غورغوری کوچولو بزرگ می‌شود!» افتاد. این کتاب به کودکانی که از بزرگ شدن می‌ترسند، یا کنار آمدن با تغییرات ناشی از بزرگ‌شدن برای‌شان دشوار است کمک می‌کند به نکات مثبت بزرگ شدن نیز فکر کنند. کتاب را برای فرزندان‌ام بلندخوانی کردم. هنگام بلندخوانی، بچه‌ها با غورغوری احساس هم‌دردی می‌کردند. در پایان با هم در این باره گفت‌وگو کردیم که بزرگ شدن فایده‌های خودش را دارد! وقتی بزرگ می‌شویم می‌توانیم کارهای جدیدی انجام بدهیم، کارهایی که پیش از این قادر به انجام‌شان نبودیم. 

پس از بلندخوانی هم با کمک یک‌دیگر کاردستی غورغوری را درست کردیم و دخترم لباس‌اش را به خواهر کوچک‌اش هدیه داد. 

از آن‌جا که دخترم نان پختن ‌را خیلی دوست دارد، با کمک دخترم ‌نان درست کردیم. او خوشحال بود که دیگر بزرگ شده و می‌تواند در این کار به من کمک کند.

معرفی کتاب غورغوری کوچولو بزرگ می‌شود!

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.