کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان کره ی جنوبی

کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان کره ی جنوبی

تخیل و خلاقیت را وارد زندگی کودکان کنیم

کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان کره جنوبی با مجموعه ای از منابع ملی و بین‌المللی ادبیات کودکان و نوجوانان در دسترس کودکان و نوجوانان و پژوهشگران است.

بخش منابع ملی این کتابخانه اطلاعات کامل، سرویس دهی و برنامه های متنوع و فعالیت های فرهنگی را برای کودکان و نوجوانان تدارک می بیند و افزون بر آن بسیاری از فعالیت های دانشگاهی در این زمینه ی موضوعی را پشتیبانی می کند. این کتابخانه تلاش دارد فضایی مناسب برای تمامی کودکان، کتابداران و نویسندگان کتاب های کودکان که از کتابخانه بازدید می کنند فراهم کند.

 • آمارها

کتاب ها (کتاب های آسیای شرقی ۲۳۸۷۷۹، کتاب های غربی ۱۵۷۳۳)

نشریه ها ۱۱۹۷۱

منابع غیر کتابی ۶۵۱۰۵

جمع کل منابع ۳۵۱۵۸۸

 • مجموعه کودکان

مجموعه ی کودکان شامل کتاب های کره ای برای کودکان پیش دبستان و دانش آموزان سال های اول دبستان است. در کنار این مجموعه اتاق فصه‌گویی قرار دارد (محلی برای خواندن کتاب برای کودکان توسط والدین و مربیان) و کتاب های تصویری جهان (مجموعه های انتخاب شده برای نوپایان و خردسالان).

 • مجموعه کتاب های کودکان به زبان خارجی

مجموعه کتاب های کودکان به زبان خارجی منابعی از بسیاری کشورهای جهان برای سال های آخر دبستان است. این مجموعه دهکده کوچکی جهانی است که کودکان را با فرهنگ های دیگر آشنا می کند و آن ها را به داشتند دیدگاه های جهانی تشویق می کند.

 • اتاق منابع چند رسانه ای

اتاق منابع چند رسانه ای از سه بخش متفاوت تشکیل شده است: چند رسانه ای ها، آزمایشگاه زبان و اتاق دیداری- شنیداری. که شامل منابع گوناگون الکترونیکی، سرویس های جست وجوی اطلاعات در اینترنت، تلویزیون های ماهواره ای، تجهیزات آموزش زبان و برنامه های متنوع پخش فیلم و اجرای موسیقی است.

 • مخزن

منابع کودکان که در کره منتشر می شوند در مخازن قرار دارند. منابعی همچون کتاب های تصویری، کتاب های درسی و حتی منابع آموزشی که در مجموعه های دیگر پیدا نمی شوند می توان از اینجا درخواست کرد.

 • نمایشگاه

کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان برای پشتیبانی از خواندن کودکان و نوجوانان و فعالیت های فرهنگی، نمایشگاهایی با موضوع های متنوع برپا می کند. همچون نمایشگاه کتاب های مصور و کتاب های تصویری کودکان. کتابخانه همچنین این تالار را به دیگر نهادها و یا موسسات برای برپایی نمایشگاه های ویژه اجاره می دهد.

 • اتاق منابع پژوهشی

منابع تئوری مربوط به کودکان و نوجوانان، کتابداری کودک و نوجوان، منابع مطالعاتی درسی و مجموعه های شخصی از نویسنده های شناخته شده کودکان در این بخش قرار دارد.

 • مجموعه نوجوانان

این بخش مجموعه منابعی که برنده ی جایزه شده اند، منابع مطالعاتی و درسی عمومی برای نوجوانان تهیه می کند. نوجوانان به راحتی می توانند به منابع متنوعی که دانش، شخصیت و بلوغ عاطفی آن ها را رشد می دهد دسترسی داشته باشند.

 • تالار اجتماعات و همایش ها

تالار اجتماعات ۲۰۰ نفره و اتاق همایش های ۸۴ نفره برای فعالیت های فرهنگی، سخنرانی ها، کارگاه های آموزشی و آموزش کتابداران کودک مورد استفاده قرار می گیرد.

 • اتاق خواندن و گفت وگو

این اتاق مکانی است که کودکان و نوجوانان در برنامه های خواندن و بررسی کتاب در فضایی راحت باهم مشارکت دارند. کتابخانه ۳ اتاق گفت وگو دارد که هرکدام ظرفیت ۱۰ تا ۱۶ نفر را دارد.

 • تالار داکودا برای کودکان

در این تالار مراجعه کنندگان درباره ی داکودا که یک جزیره زیبا در بخش شرقی کره جنوبی است اکتشاف می کنند و یاد می گیرند. این آشنایی با توضیح درباره ی تاریخ داکودو از طریق کتاب ها، مواد دیجیتالی و مدل های طبیعی صورت می گیرد. فضای راحت و آرامی در این تالار برای کودکان و نوجوانان فراهم آمده است.

 • برنامه های کتابخانه برای توسعه آتی

۱. ساختمان و بنیادی برای توسعه خدمات کتابخانه ای به نوجوانان (کار روی توسعه کتابخانه های کودکان و نوجوانان، ایجاد نهادی قوی برای ترویج خواندن، تقویت کتابخانه های کودک حرفه ایی)

۲. استراتژی توسعه مجموعه (جمع آوری منابع ملی و بین المللی برای نوجوانان و منابع مطالعاتی برای پژوهشگران، ایجاد مجموعه سیستم های پیشرفته، توسعه محتواهای چند رسانه ای)

۳. کیفیت سرویس دهی (تقویت پشتیبانی پژوهشی از سرویس های اطلاعاتی، ارایه سرویس به اقشار آسیب پذیر و توسعه ی آن، توسعه برنامه های فرهنگی و پشتیبانی کتابخانه از این برنامه ها)

۴. تبادلات و همکاری های ملی و بین المللی (ایجاد شبکه همکاری کتابخانه های ملی، ایجاد سیستم تبادلات و همکاری های بین المللی)

راهنما
کتابخانه های کودک و نوجوان: 

ديدگاه شما