پت هاتچینز

Pat Hutchins
پت هاتچینز
تهیه کننده: 
ندا میرزاده
مشخصات
نام: 
پت
نام خانوادگی: 
هاتچینز
نام لاتین: 
Pat
نام خانوادگی لاتین: 
Hutchins

 پت هاتچینز یکی از برجسته ترین تصویرگران و نویسندگان انگلستان است. او نویسنده و تصویرگر آثار بسیاری برای کودکان و برنده جایزه ی کیت گرین وی در سال ۱۹۷۴ برای کتاب "وزیدن باد" است.

پت هاتچینز در ۱۸ ژانویه ی ۱۹۴۲ (با نام پاتریشیا گاندری) در اردوگاه آموزشی ارتش کاتریک زاده شد. این اردوگاه در شمال یورکشایر انگلستان قرار داشت. پدرش در ارتش خدمت می کرد. او شش خواهر و برادر داشت. آن ها هیچ کمبودی برای سرگرم شدن در اردوگاه نداشتند، به ویژه زمانی که به اردوگاه آموزشی کوماندوها می رفتند. اما حادثه ای که هنگام بازی پت و برادرش با تفنگ رخ داد سبب شد که خانواده به روستایی در نزدیکی اردوگاه مهاجرت کنند.
 دور تا دور خانه ی جدیدشان را کشتزارها و جنگل گرفته بود، جایی که کودکان می توانستند ساعت ها در امنیت به کاوش بپردازند و پت می توانست منظره های پیرامون خانه را طراحی کند. در سال ۱۹۵۸ زمانی که پت شانزده ساله بود، ازمدرسه ی هنر دارلینگتون بورس گرفت. او دو سال در آنجا درس خواند و پس از آن موفق به دریافت بورس تحصیلی کالج هنری لیدز شد.
 پت پس از دانش آموخته شدن در سال ۱۹۶۲، تصمیم گرفت به لندن برود. آنجا بهترین مکان برای به دست آوردن یک شغل هنری بود. او شش ماه اول را به عنوان فروشنده کار کرد. درسال ۱۹۶۳ دستیار ویراستار هنری در آژانس تبلیغاتی "والتر تامسون" شد. در آنجا با همسر آینده اش  (لورنس هاتچینز) آشنا شد. آن ها در ۲۱ جولای ۱۹۶۵ ازدواج کردند و تا سال ۱۹۶۸ در روستای گرینویچ (نیویورک) زندگی کردند.    
پت به  کار تصویرگری اش ادامه داد. کمپانی مک میلان علاقه ی ویژه ای به کارهای او داشت و او را به نوشتن داستان هایش تشویق می کرد. نخستین کتاب تصویری اش با نام "راه  رفتن رزی" در سال ۱۹۶۸ منتشر شد. این کتاب در ایران با عنوان "خانم حنا به گردش می رود" ترجمه شده است.
پت هاتچینز در باره ی آثارش می گوید :"برای خلق اثری بی همتا، ایده ی اولیه مشکل ترین بخش کار است. زمانی که ایده ای دارم، می نشینم و تلاش می کنم بهترین راه را برای تبدیل ایده ی اولیه ام به کتاب پیدا کنم. سپس داستان را می نویسم و صفحه های کتاب را طراحی و صفحه بندی می کنم. از اینکه یک اثر (از ایده ی اولیه تا کار نهایی) به تمامی کار خودم است، بسیار لذت می برم."
کتاب های هاتچینز از زمان انتشار "راه رفتن رزی"، در فهرست برجسته ترین کتاب های کودکان قرار دارند.

 

راهنما

عضویت در کانال تلگرام