نیک بروئل

Nicholas (Nick) Tung Ming Bruel
نیک بروئل
مشخصات
نام: 
نیکولاس (نیک)
نام خانوادگی: 
تانگ میگ بروئل
نام لاتین: 
Nicholas ‪(Nick)‬
نام خانوادگی لاتین: 
Tung Ming Bruel

ترجمه: شیرین سلیمی

نیکولاس تانگ میگ نیک بروئل[۱] (متولد ۹ دسامبر ۱۹۷۸ در روستای تاری تاون نیویورک) نویسنده و تصویرگر کتاب کودکان در آمریکاست. مجموعه‌ی معروف او «گربه‌ی خرابکار»[۲] نام دارد. اولین کتاب در این مجموعه کتاب تصویری الفبایی است و سایر کتاب‌ها دارای داستان‌های چند فصلی هستند. کتاب‌های او از جمله کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز بوده است.

گربه خرابکار نیک بروئل

نیک بروئل نویسنده و تصویرگر

نیک بروئل نویسنده‌ی کتاب مشهور «گربه‌ی خرابکار» می‌گوید[۳]: «تقریباً، مانند همه‌ی کتاب‌هایم، ابتدا نام کتاب به ذهنم رسید. گاهی دوست دارم تمرین‌های خلاقانه‌ی ساده‌ای انجام بدهم، بدون اینکه چالشی متفکرانه برای داستانی کامل داشته باشم. در عوض فقط به «عنوان» فکر می‌کنم و بعد در نظر می‌گیرم که با آن چه کاری می‌توانم انجام دهم. برای همین حدود دوازده سال پیش، در خانه نشستم و عناوینی را تند و تند روی کاغذ نوشتم تا اینکه کلمه‌های «گربه‌ی خرابکار» برجسته شد. با خود فکر می‌کردم یک گربه چه کارهای وحشتناکی می‌تواند انجام دهد. خیلی زود فهرستی طولانی از خرابکاری‌ها نوشتم، اما بالاخره متوجه شدم که می‌توانم این فهرست را به ترتیب الفبا بیاورم و این‌گونه کتاب شکل گرفت.»

کتاب گربه خرابکار نوشته نیک بروئل


خرید کتاب گربه خرابکار 


«همیشه خواننده‌ی خوبی بودم، اما نمی‌توانم بگویم که خواننده‌ی حریصی بودم. هرچند در دوران کودکی معلمان و کتابداران بسیار خوبی داشتم، این اتفاق زمانی افتاد که متوجه شدم کتاب‌های خنده‌دار وجودم را تسخیر می‌کنند. بی‌شک همین دلیل موجب شد تا تألیف کتاب‌هایی را انتخاب کنم که «داستان‌های تصویری» هستند و معنای هر دو کلمه‌ی «داستان» و «تصویر» را می‌رسانند.»

کتاب پرنده قرمز کوچک نوشته نیک بروئل

نیک بروئل می‌گوید: «اگر می‌خواهید کودکان بخوانند، لازم است خودتان الگو باشید. صادقانه فکر می‌کنم که کودکان می‌خواهند خواندن بزرگ‌ترها را در زندگی‌شان ببینند. اگر بزرگسالان همان چیزی را بخوانند که کودک می‌خواند، بسیار مفید است. بیشتر افراد چنین تفکری درباره‌ی کتاب ندارند، اما کتاب تعاملی‌ترین رسانه است. دو فردِ متفاوت که هزاران مایل فاصله دارند، می‌توانند یک کتاب را بخوانند و درحالی‌که آن را در دست‌شان گرفته‌اند، درباره‌ی آن صحبت کنند. چه مفهوم حیرت‌آوری!»


[۱]. Nicholas Tung Ming "Nick" Bruel

[۲]. Bad Kitty

راهنما

ديدگاه شما