کودکان برای کودکان قصه می گویند!

کودکان برای کودکان قصه می گویند!

رادیو محلی اینگول اشتات (Ingolstadt) با همکاری فورم خواندن ایالت بایرن در آلمان (Leseforum Bayern) از سال ۲۰۰۹ برنامه رادیویی "دانش آموزان پیش از خواب قصه می خوانند"  را به اجرا می گذارد.

این برنامه رادیویی هر دوشنبه و پنجشنبه کمی پیش از ساعت هفت شب از "رادیو  این" (Radio IN) پخش می شود و دانش آموزان کلاس های پنجم تا هفتم مراکز آموزشی شهر اینگول اشتات Ingolstadt مجریان آن هستند.  قصه های این برنامه را می توان از  طریق آدرس اینترنتی این رادیو  در سراسر جهان گوش داد و یا بصورت پادکست دوباره و دوباره شنید.
برای شرکت در این برنامه رادیویی، دانش آموزان باید متن کوتاهی را بخوانند و آن را بر روی نوار کاست و یا سی دی ضبط کنند.  آن ها باید فایل صوتی را  برای این رادیو پست کنند یا به صورت فایل  صوتی  باایمیل بفرستند.

کودکان برای کودکان قصه می گویند

کارشناسان این برنامه پس از گوش دادن به فایل ها، بهترین و ماهرترین قصه خوان ها را برای اجرای این برنامه انتخاب می کنند. سپس متن  قصه ای را  برای آموزگار این دانش آموزان می فرستند تا  آن را با دانش آموز انتحاب شده برای اجرای این برنامه، تمرین کند.
آموزگاران می توانند این قصه ها را  تنها با دانش آموزان انتحاب شده و یا  با تمام کلاس تمرین کنند. در روز ضبط برنامه تمام دانش آموزان کلاس می توانند به استودیو  ضبط بیاید و در ضبط برنامه حضور داشته باشند.
قصه های این برنامه رادیویی از ماتیاس هوپ (Matthias Hoppe) نویسنده ادبیات کودکان و نوجوانان آلمان است که وی آن ها را ویژه این برنامه می نویسد.

کودکان برای کودکان قصه می گویند

این پروژه امسال نامزد دریافت جایزه بلندخوانی آلمان (Der Deutsche Vorlesepreis) شده  است و از حمایت وزارت خانواده ایالت بایرن نیز برخودار است.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۹-۰۵-۱۶ ۱۸:۱۴
برگردان:
گروه مترجمان کتابک- ترانه وکیلی
رویداد - فراخوان - تقویم - طرح:
متن سفارشی:

ديدگاه شما