نهاد ترویج خواندن سون استوریز

SevenStories
نهاد ترویج خواندن سون استوریز

 نهاد سون استوریز یا SevenStories به معنی هفت داستان، سازمانی است که خواندن و تجربه لذت آن را در میان کودکان و نوجوانان انگلیسی ترویج می کند. 

سون استوریز، در سال ۲۰۰۵ راه اندازی شده و دارای یک مجموعه ملی از دست نوشته ها و تصویرسازی های پدیدآورندگان برجسته  ادبیات کودکان بریتانیا است. 

اساس فعالیت این نهاد، بر برپایی نمایشگاه از دست نوشته های نویسندگان مطرح کشور در مدرسه ها و یا جاهای دیگر است. شورای هنر انگلستان (Arts Council England) و شورای شهر نیوکاسل پشتیبانان این نهاد هستند و بخش دیگر هزینه ها را هم اهداکنندگان داوطلب تامین می کنند. 

بریتانیا، میراث ادبی بزرگی برای کودکان دارد. از آلیس در سرزمین عجایب گرفته تا ماتیلدا و چارلی، شخصیت های محبوب داستان های رولد دال. هدف سون استوریز، گردآوری یک آرشیو ملی از ادبیات کودک مدرن و معاصر بریتانیاست. آرشیوی از مجموعه هایی که در موسسات دیگر مانند کتابخانه ملی بریتانیا یافت نمی شوند. اکنون، مجموعه سون استوریز، دارای آثری از نزدیک به ۸۰ نویسنده و تصویرگر و نزدیک به سی هزار جلد کتاب است. به باور گردانندگان این مجموعه، تماشای این آثار می تواند اثر آموزشی و الهام بخشی دربر داشته باشد. اکنون، افزون بر پژوهشگران، کودکان و نوجوانان هم از طریق نمایشگاه ها و برنامه های آموزشی سون استوریز می توانند از تماشای مجموعه و دانستن بیشتر درباره پدیدآورندگان آن ها، لذت ببرند. 

  • فعالیت های سون استوریز

برپایی نمایشگاه ها: سون استوریز، برپایی نمایشگاه های سیار و موضوعی را در دستور کار دارد. نمایشگاه، در سانس های دو ساعتی، در محل درخواست شده برپا می شود و کارشناسانی هم برای معرفی مجموعه و هم برای ارائه روش های ترویج کتابخوانی نمایشگاه را همراهی می کنند.

برنامه برای مدرسه ها: بنا بر درخواست مدرسه ها، سون استوریز برنامه حضور نویسندگان و تصویرگران را در مدرسه برای گفت و گو با دانش آموزان و برپایی کارگاه های آموزشی تئاتر و نوشتن خلاق برای دانش آموزان برگزار می کند. برنامه های آموزش آموزگاران، کتابداران، مربیان و کارکنان مهدکودک ها و مراکز نگهداری کودکان، کارکنان موزه ها و ارائه بسته های کتاب (Hook into Books ) بخش مهم دیگری از فعالیت های این نهاد است.

 

Hook into Books، نام پروژه ارائه کتاب این نهاد است. بسته های کتاب برای گروه های سنی مختلف از نوزادان تا نوجوانان در این نهاد تهیه شده است. این بسته ها سه بار در سال و براساس درخواست فرستاده می شوند. کارشناسان موسسه هم همیشه آماده پاسخگویی به پرسش های مدرسه ها و خانواده ها هستند تا بهترین کتاب ها در اختیار کودکان قرار بگیرد. فروشگاه کتاب نهاد هم می کوشد تا بهترین و به روز ترین کتاب های کودکان و نوجوانان را به علاقه مندان ارائه کند.  

راهنما

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.