ماریا بلاژیوفسكى

Maria Blazejovsky
Maria Blazejovsky
مشخصات
نام: 
ماریا
نام خانوادگی: 
بلاژیوفسكى

ماریا بلاژیوفسكى در سال ۱۹۴۵ در استیریا Styria زاده شد. او پیش از تحصیل در آكادمى هنرهاى كاربردى وین، در دوره ی تربیت مربى مهد كودک شركت كرده بود. بلاژیوفسکی هم اكنون، در نقشِ گرافیست، تصویرگر و هنرمند مستقل، در حوزه‌ی طراحى كار می‌کند.

او تكنیک اكرلیک را بر دیگر رسانه‏‌هاى هنرى ترجیج مى‏‌دهد، اما، هر از گاهى، از تكنیک مختلط نیز سود مى‏‌جوید. تصاویر او از تركیب بندى دقیق و جسورانه برخوردارند. این تصویرگر به استفاده از موتیف‏‌هاى عجیب و غریب زینتى علاقه ‌مند است.

آنچه به تصویر سازی‌هاى بلاژیوفسكى غناى خاص مى‏‌بخشد، كاربرد رنگ‌هاى مشخص و فرم‌هاى شفاف است. او بر این باور است كه تصاویر باید لایه‏‌دار باشند و امكان دریافت‌هاى متنوع را براى بیننده فراهم آورند. بلاژیوفسکی حركت گام به گام تصویر با متن را سرسختانه رد مى‌كند. سبك او خلاق و داراى پرسپكتیو است و به سبب آمیختگى با طنز گرایش به كاریكاتور دارد. ماریا بلاژیوفسكى، برنده جایزه‌ی تصویرگرانِ وین و جایزه‌ی كتاب‌هاى كودک وین را برده است و پنج اثر او نیز تا كنون در فهرست افتخار دفتر بین المللى IBBY جاى گرفته‌‏اند. از میان آثار او مى‏‌توان به كتاب «ترانه فصل‌ها» نوشته ایلزه واتر( ۱۹۹۲ ) و «ورق بازى» ( ۱۹۹۸) اشاره کرد. متن و تصویر اثر نامبرده، از بلاژیوفسكى است.

 

                                 

راهنما

ديدگاه شما