تجهیزات الكترونیكی دوستدار محیط زیست ویژه دانش آموزان

تجهیزات الكترونیكی دوستدار محیط زیست ویژه دانش آموزان

به گزارش خبرگزاری مهر، سایت خبری ام اس بی سی با هدف "فرهنگ سازی استفاده از فناوری سبز"، برخی از تجهیزات و فن آوری هایی الکترونیکی سبز را که توسط  دوستداران محیط زیست در سال تحصیلی جدید ویژه دانش آموزان  طراحی شده است، معرفی کرد.

این تجهیزات عبارتند از :

کیف خورشیدی: این کیف از سه صفحه خورشیدی کوچک برخوردار است که توانایی تولید چهار وات انرژی برای شارژ تلفن های همراه، دوربین، آی پاد، جی پی اس و دستگاه های پخش MP3 را خواهد داشت. زمانی که باطری های خورشیدی این کیف ضد آب در برابر نور خورشید قرار ندارد می توان آن ها را با استفاده از شارژر AC قابل حمل و یا شارژر خوردو شارژ کرد.

چراغ مطالعه ال ای دی: از ضروری ترین تجهیزات برای مطالعه و درس خواندن چراغ مطالعه ای است که استفاده طولانی مدت از آن برای چشم اختلال به وجود نیاورده و انرژی زیادی مصرف نکند. چراغ های ال ای دی به دلیل مصرف کم انرژی و دوام بالا و تابش نور استاندارد برای استفاده در این زمینه بسیار مناسب خواهند بود. نور سفیدی که از این لامپ ها ساطع می شود نیز بسیار مشابه نور طبیعی روز است و به همین دلیل آسیبی به چشم وارد نمی کند.

نت بوک ها: این رایانه های کوچک که وزنی بین ۹۰۰ گرم تا ۱.۳۶ کیلوگرم دارند از پردازشگرهای کم مصرف برخوردار هستند به همین دلیل ابزاری مناسب به سوی سبزتر شدن خواهند بود. میزان مصرف انرژی در باطری این تجهیزات نیز نسبت به سایر لپ تاپ ها بسیار کمتر است نت بوک Asus 1080HA EEE با داشتن لقب "خسیس انرژی" یکی از بهترین تجهیزات سبز در میان دیگر نت بوک ها به شمار می رود.

نوت بوک های Lenovo ThinkOad T400: این نوت بوک ها ۱۴.۱ اینچی مقام اول لیست برترین نوت بوک های سبز جهان در مجله لپ تاپ را به خود اختصاص داده است. دوام شارژ این باطری بیش از ۶ ساعت بوده و با انرژی کمتر از انرژی مورد نیاز دیگر لپ تاپ ها می توان باطری آن را شارژ کرد.

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۸-۰۶-۱۱ ۱۴:۲۵
متن سفارشی:

عضویت در کانال تلگرام