"اوز"، نخستین شهر دوست دار کودک در ایران!

"اوز"، نخستین شهر دوست دار کودک در ایران!

شبکه سازمان های دوست دار کودک در موسسه پژوهشی کودکان دنیا، شهرستان اوز (به کسر الف)، شهری کوچک و کهن در استان فارس را به عنوان "نخستین شهر دوست دار کودک در ایران" برگزید.

موسسه پژوهشی کودکان دنیا از ۴ سال پیش، با پشتیبانی دانشگاه پیام نور اوز، اجرای پروژه ای را در این شهر آغاز کرد که با استقبال و همکاری بسیار خوب اهالی و مسئولان شهر روبه رو شد. با راهنمایی کارشناسان موسسه و کوشش مسئولان، این شهر اکنون از ویژگی های معماری، ایمنی، بهداشتی، آموزشی و تغذیه سالم برای کودکان برخوردار است. ویژگی هایی که در کنار برخورداری جوانان از دوره های آموزشی پیش از ازدواج، مراقبت های ویژه در زمان بارداری و کارگاه های آموزشی برای پدر و مادرها پس از بچه دار شدن، شهر کوچک اوز در ۳۴۰ کیلومتری جنوب شیراز را به نخستین شهر دوست دار کودک در ایران تبدیل کرده است.
به گفته واعظی عضو موسسه پژوهشی کودکان دنیا، علاقه مندی بخش های دولتی و نهادهای خصوصی شهر اوز برای بهبود وضعیت کودکان شهر و استقبال مردم و به ویژه زنان برای شرکت در برنامه های اجتماعی، سبب پیشرفت چشمگیر پروژه های موسسه در اوز شده و این شهر را با توجه به امکانات آن، به مکانی مناسب برای زندگی کودکان در ایران تبدیل کرده است.
موسسه پژوهشی کودکان دنیا دو سال پیش نیز یک جشنواره بازی و هنر در شهر اوز ترتیب داد که با استقبال بسیار اهالی شهر روبه رو شد و در تعطیلات نوروز امسال نیز یک کارگاه آموزشی سه روزه با موضوع بازی، حقوق کودک و آموزش های برابر در این شهر برگزار کرد که همه شرکت کنندگان و مسئولان شهر همراه با همسران شان در آن شرکت کردند.
   به امید روزی که همه شهرهای بزرگ و کوچک ایران، به عنوان "دوست دار کودک" خوانده شوند.
 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۹-۰۱-۱۵ ۱۷:۵۸
متن سفارشی:

دیدگاه ها

با سلام امیدوارم این برنامه های آموزش تفریحی در بسیاری از شهر های ایران برگزار شود چون به نظر من این حرکت یعنی پایه گذاری یک فرهنگ بسیار خوب و بالا است چون در حقیقت شما کودکان را با خودشان آشنا می کنید و این کمک میکند تا آنها خوب تشخیص دهند و انتخابی درست داشته باشند
با تشکر از شما


خیلی جالب است . اصلا فکر نمی کردم چنین برنامه هایی در ایران هم اجرا بشوند.


ديدگاه شما

عضویت در کانال تلگرام