هوای پاک، حق مسلم ماست!

هوای پاک، حق مسلم ماست!

۲۰ کودک اهل شهرستان اهرم در استان بوشهر، از مرکز کانون پرورشی کودکان و نوجوانان تا اداره محیط زیست شهر، راهپیمایی کردند. آن‌ها، در شعارهای‌شان گفتند که برخورداری از هوای پاک، حق مسلم ماست!

این کودکان، عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهرم بودند و در روز شنبه ۲۵ دی، به مناسبت هفته هوای پاک این راهپیمایی را انجام دادند. به نقل از وبلاگ خبری پیلسوک، آن‌ها دست نوشته هایی همراه داشتند که شعارهایی درباره توجه به محیط زیست و هوای پاک، بر روی‌شان نوشته شده بود: "هوای پاک همیشه، بی هوای پاک نمی شه" و "هوای پاک، زمین پاک و انسان سالم" یا "هوای پاک حق مسلم ماست!".

مهدی جمادی، رئیس اداره حفاظت از محیط زیست تنگستان از کودکان استقبال کرد و گفت که انتقال فرهنگ به کودکان از راه انجام فعالیت‌های زندگی اهمیت بسیاری دارد.

کودکان با نقاشی‌هایشان درباره هوای پاک در اداره محیط زیست تنگستان

زهرا میرزایی خواه، مربی مرکز فرهنگی هنری اهرم هم گفت که کودکان و نوجوانان گروه تاثیر گذاری در جامعه هستند. او گفت که کودکان سفیران پاکیزگی در هر خانه هستند. پس از این دیدار، کودکان از موزه جانورشناسی شهرستان بازدید کردند و درباره هوای پاک نقاشی کشیدند.

چند روز بیشتر از سپری شدن روزهایی با هوای آلوده نگذشته است. هوای آلوده ای که این بار تنها تهران را بیمار نکرد و بسیاری از شهرهای بزرگ و صنعتی کشور را هم در پوششی تاریک و ناسالم فرو برد. چندین روز مدرسه ها را به تعطیلی کشاند، بسیاری را راهی بیمارستان‌ها کرد و هشداری شد برای بزرگ ترها که راه حلی جدی برای آلودگی هوا بیابند. هوای پاک حق مسلم همه کودکان است. حقی که گاهی به شدت از آن محروم می‌شوند.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۹-۱۰-۲۷ ۱۸:۱۸
متن سفارشی:

ديدگاه شما