یک روز شادی و بازی به جای کار و سختی!

یک روز شادی و بازی به جای کار و سختی!

 شنبه ۲۳ بهمن، ۶۰ نفر از کودکان و نوجوانان افغانی خانه کودک کار محمود آباد، میهمان خانه کتابدار و ترویج خواندن کودک و نوجوان بودند. 

کودکان افغانی بازدید خود را با معرفی بخش‌های مختلف خانه کتابدار آغاز کردند. در اتاق قصه، سمیرا ملکوتی، مسئول کتابخانه کودک و کتابدار خانه کتابدار قصه کدو قلقله زن را به کمک کتاب‌های پارچه‌ای و به شیوه‌ای شاد و نوین اجرا کرد. 

عمو شاهین در حال بازی با بچه ها

سپس مهمانان کوچک خانه در سالن اجتماعات گرد هم آمدند و به همراه هوشنگ شاهین زاده (عمو شاهین)، مربی بازی خلاق و عضو گروه بازی شورای کتاب کودک، مشغول بازی‌های شاد و کودکانه شدند. شعرهای زیبای فارسی را همخوانی کردند، با دستان خود بازی‌های خلاق انجام دادند و به کمک اشکال هندسی بازی های فکری کردند. 

یک روز شادی و بازی به جای کار و سختی

در خانه کودک کار محمودآباد ۱۲۰ کودک به صورت روزانه در کارگاه‌های سواد آموزی شرکت می‌کنند. ۸۰ نفر از آن‌ها افزون بر سواد آموزی در کارگاه‌های مهارت آموزی، بهداشت و تغذیه، بافتنی، برق و الکترونیک و ساختمان نیز آموزش می‌بینند. خانه کودک کار محمودآباد در جنوب شرقی تهران (جاده خراسان‌) قرار دارد. این خانه مکانی است برای اجرای پروژه‌های آموزشی‌–‌فرهنگی‌–‌بهداشتی که از دی ۸۷ در منطقه حاشیه نشین محمود آباد خاوران از توابع شهرستان ری به کار می پردازد. این منطقه، از امکانات آموزشی و بهداشتی بی بهره است‌ و جمعیت جوانان هزاره سوم، این خانه را برای ارائه خدمات به مردم منطقه راه اندازی کرده‌ است. 

یک روز شادی و بازی به جای کار و سختی

جمعیت جوانان هزاره سوم، نام یک سازمان مردم نهاد با اهداف فرهنگی–اجتماعی است که توسط جمعی از جوانان تاسیس شده است. این جمعیت از سال ۷۷ فعالیت خود را در قالب "‌نشریه جوان" نشریه دانش آموزان هنرستان نمونه، جمعیت پارسیا برنا (ساری) آغاز کرده است. این گروه از سال ۸۳ در قالب جمعیت جوانان هزاره سوم فعالیت خود را ادامه داده است. فرزانه اخوت عضو شورای کتاب، هماهنگ کننده این بازدید بود. 

یک روز شادی و بازی به جای کار و سختی

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۹-۱۱-۲۴ ۲۲:۱۸
متن سفارشی:

عضویت در کانال تلگرام