نمایشگاه بولونیا، بزرگترین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک از راه می رسد!

نمایشگاه بولونیا، بزرگترین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک از راه می رسد!

چهل و ششمین نمایشگاه کتاب بولونیا از ۲۳ تا۲۶ مارس ۲۰۰۹ در شهر بولونیای ایتالیا برگزار می شود.

 

مهمان افتخاری امسال نمایشگاه تصویرگران بولونیا، کشور کره است که نمایشگاهی از آثار بهترین تصویرگران خود را به نمایش خواهد گذاشت. از دیگر برنامه های امسال نمایشگاه، افزون بر برگزاری گردهمایی ها و سخنرانی ها، تشکیل سمینار یک روزه ای درباره ی "حق مؤلف" خواهد بود.

 

آرژانتین مهمان افتخاری سال ۲۰۰۸ نمایشگاه

نمایشگاه کتاب بولونیا بزرگترین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک است که در سال ۱۹۶۴بنیاد گذاشته شد تا در کنار ارائه مستقیم كتاب‌های كودكان و نوجوانان، و ایجاد فرصتی برای ارتباط گسترده ناشران با یکدیگر، امكانی برای آشنایی و تبادل‌نظر و انتقال تجربه میان نویسندگان و تصویرگران حرفه‌ای كتاب كودك و نوجوان و ناشران بین‌المللی در سراسر جهان فراهم می کند.

در این نمایشگاه هر سال فعالیت های گوناگونی همچون مسابقه تصویرگری كتاب كودك برگزار می‌شود.

در این مسابقه تصویرگران جوان و تازه‌كار در كنار تصویرگران حرفه‌ای فرصت می‌یابند تا آثار خود را به ناشران و بازدیدکنندگان از نمایشگاه معرفی کنند.

امسال در بخش داستانی ۷۶ تصویرگر از ۱۵ کشور به کاتالوگ نمایشگاه راه یافتند. و برای نخستین بار در تاریخ بولونیا از ایران ۷ تصویرگر آثارشان در این  کاتولوگ منتشر شده است.

راشین خیریه برای تصویرگری کتاب "افسانه ی یک جفت دست قشنگ" نوشته حدیث لرز غلامی، ویدا ربانی حقیقی برای تصویرگری کتاب "گنج قلعه ی سفید" نوشته مجید شفیعی، آزاده مدنی برای تصویرگری کتاب "پیشی خانم و بچه هایش" نوشته فرهاد فرونی، علی بوذری برای تصویرگری کتاب "روباه دم بریده" نوشته جمال الدین اکرمی، مرتضی زاهدی برای تصویرگری کتاب "سفر پروانه" نوشته مرجان کشاورزی آزاد و همچنین سحر بردایی و ندا عظیمی از جمله تصویرگران ایرانی هستند که آثارشان در کاتالوگ نمایشگاه به چاپ رسیده است.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۸۷-۱۲-۱۳ ۱۴:۳۰
رویداد - فراخوان - تقویم - طرح:
متن سفارشی:

ديدگاه شما