نخستین مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان اصفهان گشایش می یابد

نخستین مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان اصفهان گشایش می یابد

نخستین مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استانی در اصفهان راه اندازی می شود.

در حال حاضر تنها ۵ مرکز فراگیر در تهران فعالیت می کنندو در هیچ یک از استان ها به کودکان با نیازهای ویژه خدمات ارائه نمی شود.
در مراکز فراگیر، کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه (نابینا، ناشنوا و معلول جسمی و حرکتی) در کنار دیگر اعضای کانون از فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی‌هنری کانون استفاده می‌کنند و شیوه‌ی همراهی و همکاری با یکدیگر را از همان دوران کودکی فرا می‌گیرند.

مرکز شماره یک کانون اصفهان با بهینه‌سازی فضای داخلی کتاب‌خانه و مجهز شدن به کتاب و امکانات صوتی و تصویری مورد نیاز این کودکان، به ارایه‌ی خدمات خواهد پرداخت.
مربیان این مرکز دوره‌های آموزشی ویژه‌ای را با همکاری اداره کل کانون استان تهران گذرانده اند و شیوه‌های ارتباط و آموزش کودکان دارای نیازهای ویژه را فرا گرفتند.
این مرکز که ۲۰ بهمن ماه در ملک شهر اصفهان درهای خود را به روی کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه نیز خواهد گشود، با برپایی نمایشگاهی از آثار کودکان ناشنوا و کم‌بینا به پیش باز این رویداد فرخنده رفته است.

راه‌اندازی مراکز فراگیر کانون فرصت مناسبی را برای شناسایی و بروز استعدادهای کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه فراهم می‌کند و یکی از مطالبات جدی خانواده‌های این کودکان از کانون است که باید به یکی از اولویت‌های مراکز کانون در دیگر استان‌های کشور نیز تبدیل شود.
همزمان، مرکز آموزش کانون استان اصفهان نیز با هدف بالا بردن کیفیت دوره‌های آموزشی، افزایش تعداد این دوره‌ها و بهبود تسهیلات برای شرکت کنندگان راه اندازی می شود.

 

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲-۱۱-۱۵ ۱۶:۱۵
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.