دهمین کتابخانه دیجیتال گویا ویژه کودکان کم بینا و نابینا راه اندازی شد

دهمین کتابخانه دیجیتال گویا ویژه کودکان کم بینا و نابینا راه اندازی شد

شرکت سامسونگ دهمین کتابخانه دیجیتال گویا ویژه کودکان کم بینا و نابینا را در کرمانشاه راه اندازی کرد.

این کتابخانه با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و شرکت سامسونگ تجهیز و برای خدمات دهی به کم بینایان و نابینایان رده های سنی کودک و نوجوان آماده شده است.

کتابخانه خاتم الانبیاء دهمین کتابخانه در سطح کشور است که توسط کمپین کودکان امید سامسونگ و با تجهیزات کامل برای نابینایان راه اندازی شده است.

سالن این کتابخانه با ۴٠ متر زیر بناء و با تجهیز به دستگاه های به دید، برجسته نگار و رایانه جهت پخش فایل های صوتی و همچنین محلی برای آموزش و بازی کودکان تجهیز شده است.

شرکت سامسونگ طی طرح کودکان امید، بخشی از درآمد بازارهای هدف خود را صرف انجام امور عام المنفعه و خیریه می کند و به اجرای برنامه هایی در بخش های محیط زیست، تجهیز مدارس مناطق کمتر برخوردار و همچنین تجهیز کتابخانه ویژه کودکان و نوجوانان کم بینا و نابینا می کند.

پروژه کتابخانه گویا برای کودکان نابینا و کم بینای ایران یکی از پروژه های شرکت سامسونگ است. تاکنون ۱۰ کتابخانه گویا در ۱۰ شهر ایران برپا شده است. کتاب های این کتابخانه شامل کتاب های صوتی و بریل هستند که کتاب های صوتی آن با مشارکت مردم تهیه شده است. بهره برداری از این کتابخانه ها و محتوای موجود در آن ها با نظارت و هماهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان های مردم نهاد فعال در زمینه نابینایان، انجمن نابینایان ایران، انجمن خزانه و عصای سفید اجرا می شوند.

اطلاعات:
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳-۰۸-۰۵ ۱۱:۱۵
متن سفارشی:

ديدگاه شما

کپچا
این پرسش برای آزمایش این است که آیا شما یک بازدید کننده انسانی هستید یا خیر و نیز برای جلوگیری از ارسال خودکار هرزنامه.